Ivedi serviste önlüklü, stetoskoplu düzme doktor yakalandı

TRABZON’da giydiği hekim önlüğü ve boynuna taktığı stetoskop ile Karadeniz Maharet Üniversitesi (KTÜ) Farabi Hastanesi Acil Servisi’ne girip, kendini doktor olarak tanıtan inşaat işçisi Serkan A. (20) gözaltına makbuz. 8 kamer evvel üstelik Rize’üstelik hastanede ameliyathaneye girdiği ortaya sâdır ve tutuklanmadan yargılanmak amacıyla azade bırakılan Serkan A., “Doktor almak istiyordum amma olamadım. O heyecanı sürdürmek amacıyla hakeza bire bir davranışta bulundum” dedi.

Kentte 3 zaman ilk yapım işçisi Serkan A. üzerinde yeşil hekim önlüğü ve boynuna stetoskop takarak KTÜ Farabi Hastanesi Müstacel Servisi önüne gitti. Ayrımsız süre sayrılarevi uğrunda bekledikten sonra girdiği acil servis triaj alanında bir sayrı yakını ve hemşire arasındaki tartışmaya karışma olan Serkan A., kendisini hekim adına tanıtarak yardımcı olmak istediğini söyledi. Durumu ayırt yazar görevlilerin etiket sorduğu Serkan A.’nın doktor olmadığı anlaşıldı. Şifahane görevlileri durumu polise bildirdi. Asayiş görevlilerince sayrılarevi dışına çıkartılan Serkan A. gelen polis ekibince gözaltına makbuz.

‘DOKTOR GÖRÜNMEK İSTEDİM’Polisteki ifadesinde doktor olmadığını ve üzerindeki urba ile stetoskobu Ankara’dan satın aldığını itiraf eden Serkan A., “Hekim gelmek istiyordum ama olamadım. O heyecanı sürdürmek amacıyla hakeza bire bir davranışta bulundum. İnşaatta yetkilendirilmiş olduğum aktarılma göğüslük giyip stetoskop takıp hastaneye gittim. Pişmanım” dedi. İfadesi alınan ve savcılığa irsal edilen Serkan A. tutuksuz yargılanmak amacıyla erkin bırakıldı.AMELİYATHANEYE GİRMİŞ

Sahte hekim Serkan A.’nın 8 kamer geçmiş Rize’birlikte yapım işçisi kendisine çalıştığı dönemde, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine her an kendisini doktor kendisine tanıtıp ameliyathaneye girdiği öğrenildi. Görevlilerce yakalanan Serkan A. üzerine başlatılan soruşturmanın sürdüğü öğrenildi.Share: