İsviçre’deki hayırseverlerden Hakkari’deki ihtiyaç sahiplerine müzaheret

İsviçre’deki hayırseverlerin Hakkari’ye gönderdiği arkalama kolileri, gerekseme sahibi ailelere dağıtıldı.

Sanatçı ve oyuncu Temiz Karakaya ve İsviçre Türk Diyanet Vakfı (TDV) Umumi Heyet Üyesi Emre Halas, hayırseverlerden gerçekleştirme ettikleri yardımları Hakkari’ye getirdi.

Türk Kızılay Büro Başkanı Recep Bozkurt, Başkan Yardımcısı Ahmet Karadeniz ve Kızılay görevlileri ile mahalleleri dolaşan Karakaya ve Kurtuluş, yardımları ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı.

Kurtuluş ve Karakaya’ya teşekkür eden Bozkurt, yardımları birlikte ailelere teyit ettiklerini söyledi.

Karakaya bile Kızılay’a ve hayırseverlere teşekkür ederek, “Böyle benzeri müzaheret kampanyasında saha almak, dünyamıza büyük baylanlık kattı. Anadolu’nun ölçülü noktasında mevcut bir fert, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı tıpkısı yaşama yerine hem doğuda hem batıda oldukça geniş coğrafyada dostlarımız var. Burada gerekseme sahibi insanların yardımına koşuyorlar. Tanrı, cümlemize verebilmeyi talih eylesin, bu çokça önemlidir. Yardımlarını esirgemeyen herkesten Cenabıhak razı olsun.” diye niteleyerek konuştu.

Halas ise İsviçre TDV Yardım Komisyonu adına bağışta bulunduklarını, emanetleri hesabına ulaştırdıklarını belirterek, Kızılay ile sahada olmaya, bu köprüleri kurmaya bitmeme edeceklerini aktardı.

Share: