İşte merhum iş kadını Sakıp Sabancı’nın ‘yüreğimdeki ateş’ dediği özürlü oğlunun sonuç açık…

Türkiye’nin yer adlı hareket insanlarından olan Sakıp Sabancı’nın 1970 yılında dünyaya gelen mânialı oğlu Metin Sabancı’nın akıbet hali ilgi çekti.

“YÜREĞİMDEKİ ÇIĞLIK” DEMİŞTİ

Sakıp Sabancı, yıllar önce katıldığı benzeri programda oğlu Dayanıklı Sabancı için, “Dünyalık, mülk servet aynı yana. Ona pabuç giydiremedim ya, yüreğimde ateştir” ifadelerini kullanmıştı.

ŞU ANDA 52 YAŞINDA

Şu anda 52 yaşında olan Sağlam Sabancı’nın serencam halini yeğeni Melisa Sürgü paylaştı. Sürgü, dayısı ile fotoğrafının altına, “Telefonumu karıştırırken karşıma bundan sonra bu fotoğraf. Hangi yakışıklı, ne yazıksız benim dayım” notunu düştü.

METİN SABANCI KİMDİR?

Mukavemetli Sabancı, 1970 yılında Sakıp Sabancı ve Türkan Sabancı çiftinin ikinci çocuğu adına dünyaya gelmiştir. “Araba fabrikalarına sahibim ama oğlum bunlardan birini bile alıp kullanamıyor” diye niteleyerek mütekellim Sakıp Sabancı’nın bahsi sabık oğludur. 51 yaşındadır.

HASTALIĞI HANGI?

Stabil Sabancı spastik damla hastasıdır. Ablası Istem Sabancı, babasının faydalı işleri üzerine, “Babam olmasaydı Türkiye’nin önceki şuurlu spastik kollar iyileştirme merkezi, ardından kemik hastanesi birlikte açılmayacaktı. Ego ve kardeşimin durumları sebebiyle şimdi birçok bala cerrahi müdahale olabiliyor. Kimi Zaman, ‘Her şeyin tıpkısı nedeni var’ diye düşünüyorum. Amma siz gene üstelik vakit kaybetmeden bu açıdan almayın. Söz Misali bizim ailenin kurduğu körler okulu bile var, ama ailede hiç görme engelli yok!” şeklinde konuşmuştur.Share: