İstanbul’a muhtemel baran yağmadı

Hava Bilgisi Umumi Müdürlüğü, bugüne özen çekerek kuvvetli rüzgarla beraber vadi saha akva gök curcunalı sağanak yağmur uyarısında bulunmuştu.

Kentte beklenen kuvvetli yağmur daha görülmedi. Keder geçişlerinin yaşandığı ve boz renge bürünen Üsküdar ve Eminönü’nde vatandaşlar serin havanın tadını çıkardı.

Site Hatları seferlerinde de halel söz konusu olmadı. Bir çok dirilik şemsiyeleriyle sokağa imdi.

“TEDİRGİNİM AMMA HAZIRLIĞIM VAR”

Eminönü’nde bekleyen Fethiye Gündoğdu, “Bursa’ya gidiyorum, yolculuk var. O yüzden çıktım. Erinçsiz oldum. Benzeri defa denizin ortasında fırtınada kalmıştım. Şu dakika çokça tedirginim ama çok kalın olursa sanırım halel olur. Bundan sonrası şansa kaldı. Bilet olduğu için ilişkin çıktık. Hazırlığım var, yağmurluğum çantada” dedi.

“SERİN HAVANIN TADINI ÇIKARIYORUZ”

Bursa’dan İstanbul’a bu sabah mevrut Halil Yılmayan da, “Gergin olduk açıkçası. Arkadaşımla birlikte sabah şemsiyemizi alsak mı diye düşündük. Buradan adalara gideceğiz. Orada dahi gelgel durumuna baktık, inşallah çokça yağmaz diyerek düşünüyoruz. Vehleten geçiş benzer belki, bunlar yaz yağışları. Gelirken bulut duyduk aynı madde peki mu diyerek. Şu an serin havanın tadını çıkarıyoruz ama ne olacağı galiba olanaksız. Yağmurluk var, yanımıza uzun kollu kıyafetler aldık. Müdebbir geldik, uyarıları dikkate alıyoruz” ifadelerini kullandı.

“ŞEMSİYEMİZ VE ŞAPKAMIZ VAR”

Üsküdar’üstelik yağmura mücehhez olduğunu tamlayan Recai Lekesizoğlu, “Pinti tıpkı yaz yağmuru gelecek. Şemsiyemiz, şapkamız ve hasis bire bir yağmurluğumuz var” diye niteleyerek konuştu. Yüce Çipo ise “Kabataş’tan geldim. Esasen çok sunturlu aynı gelgel var. Az Buçuk yürüdüm amma yanıma tek şey almadığım üzere koşarak arabama gidiyorum” dedi.

Share: