Isparta’da Muhsin Yazıcıoğlu’nun ismi caddeye verilecek

Isparta Uray Meclisi, Şişman Irtibat Partisi’nin (BBP) Müessis Genel Başkanı rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu’nun isminin kentteki aynı caddeye verilmesi kararı aldı.

BBP İl Başkanı İsmail Demir, Muhsin Yazıcıoğlu’nun isminin Isparta’bile tıpkısı cadde, sokak veya parka verilmesi yönünde talepte bulundu.

Isparta Şehremaneti Meclisinin son teşrin kocaoğlan yalın kat toplantısında 257. Cadde’nin isminin Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi olarak değiştirilmesi kararlaştırıldı.

BBP Genel Başbuğ Yardımcısı Alaattin Şarap, MKYK Üyesi Fehmi Güney ve İl Başkanı İsmail Çipo ile partililer, Belediye Reisi Şükrü Başdeğirmen’i görüşme ederek, teşekkürlerini sundu.

Şarap, ziyarette yaptığı konuşmada, Yazıcıoğlu’nun isminin kentte tıpkısı caddeye verilmesinin nadir olduğunu belirterek, “Muhsin başkanımız herkesin sevdiği, herkesin gönlünde saha edinen politik bir reis. Isparta gül diyarımız, burada bulunmaktan etraf üstelik mutluyuz. Martir liderimizin isminin iyice bire bir hizmete verilmesinden âlem dahi bahtiyar ve onurluyuz.” diye konuştu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Şehremini Şükrü Başdeğirmen birlikte ömrünü devleti ve milleti için adayan rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu’nu rahmetle andığını rapor etti.

Yazıcıoğlu’nun ismini Isparta’birlikte yaşatmanın kendileri üzere tıpkısı onur olduğunu vurgulayan Başdeğirmen, şunları kaydetti:

“Devletimize iri bakım etmiş ve irtihal eden bu kişilerin isimlerini yaşatmamız bizim üzere de çok koskocaman bir derece. Çünkü o insanlar bizlerin bugünkü bekamızın, rahat ortamda yaşamımızın arz büyük sebeplerinden birisidir. İnşallah kabri behişt evet. Sizlere da başarılar diliyorum. Sizlerle tıpkısı davanın peşindeyiz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde ülkemize hizmet edebilmek için bir saflarda bulunuyoruz, tıpkı kulvarlarda koşuyoruz. Vermiş olduğunuz bu bindi için de sizlere şahsım ve partim yerine haddinden fazla teşekkür ediyorum.”

Share: