Iri Zafer’in 100. yılı kutlanıyor

Hakkari’nin Çukurca ve Yüksekova ilçelerinde 30 Ağustos Galebe Bayramı törenle kutlandı.

Çukurca’da Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulmasıyla başlayan törende saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mesajının okunmasının peşi sıra günün valör ve önemini tamlayan müşavere yapıldı.

Kaymakam Hasan Kurt’un makamında tebrikleri kabul etmesiyle akıbet bulan törene 2. Uç Sancak Komutanı Tuğgeneral Ahmet Atilla, Belediye Başkanı Ensar Dündar, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Açık Deniz Edvar, İlçe Itimat Müdürü Yusuf Ambulans, siyasi parti ve sivil sosyete kuruluşlarının temsilcileri, çekicilik amirleri ve vatandaşlar katıldı.

Yüksekova

Şehremaneti bahçesindeki Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulmasıyla başlayan törende imtina etmek duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

“30 Ağustos” şiirinin okunması ile günün mana ve önemini tamlayan konuşmanın yapılmasıyla son bulan törene Ilçebay ve Şehremaneti Başkan Vekili Ömer Çimşit, Garnizon Komutanı Piyon Albay Erek Uluğ, Esendere Yer Şehremini Dırbaz Büyüksu, Büyükçiftlik Kasaba Belediye Reisi İsmail Rüştü Zeydan, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile çekicilik amirleri katıldı.

Share: