İranlı doğaseverler derrace turu kapsamında Adilcevaz’ı dolaştı

İran’dan mevrut 24 kişilik doğasever, Van Gölü çevresindeki derrace turu kapsamında Bitlis’in Adilcevaz ilçesini dolaştı.

İran’dan bisikletleriyle ilçeye mevrut turistler, Van’dan yola çıkara Van Gölü çevresindeki yerleşim yerlerini ve saf güzellikleri dolaştı, tarihi mekanları konuşma etti.

Muhammed Halk Şahedi, Türkiye’ye henüz geçmiş 4 arkadaşıyla gelişigüzel gelerek Van Gölü ve çevresini gezdiklerini söyledi.

Ülkelerine döndüklerinde kentin güzelliklerini arkadaşlarına anlattıklarını tamlayan Şahidi, “Bu sefer 24 kişiyle geldik. Adilcevaz’da dinlenme kampı kurduk. Buranın insanları çokça bol. İki ülkenin halkı kaynaşsın istiyoruz. Bölgede kamp alanlarının, kafeteryaların ve restoranların çoğalması gerekiyor. Çok mutlu kaldık. Tekrar gelmeyi planlıyoruz.” diye konuştu.

Helya El Şahedi ise İran’dan Adilcevaz’a kestirmece 300 kilometre ayakçak çevirdiğini anlatarak, “Buralar haddinden fazla güzelce, çok beğendik. İran’daki arkadaşlarımıza buraları anlatıyoruz. Onlarda gelecekler.” ifadesini kullandı.Share: