Iraklılardan Seyyid Taha-i Hakkari Hazretlerinin türbesine bati demet

Irak’tan mevrut binlerce kişi, Hakkari’nin Şemdinli ile Derecik ilçeleri ortada saha kayran Seyyid Taha-i Hakkari Hazretlerinin türbesini konuşma etti.

Şemdinli ile Derecik ilçeleri beyninde kâin Nehri’da benzeri araya gelen binlerce hayat, daha sonra türbeye geçti. Irak’tan gelenler, Seyyit Taha-i Hakkari Hazretleri ve amcası Seyyit Abdullah Hazretlerinin türbesini ziyaret ederek dua etti. Seyyit Taha-i Hakkari Hazretleri türbesi ziyareti sonrası Iraklılar bölgedeki akrabalarıyla ayrımsız araya geldi.

Irak’tan mevrut alimlerden Hacı Hüseyin Lolani, “Bu kere özel namına Seyyit Taha-i Hakkari Hazretlerini ziyarete geldik. Burada tanıdığımız sofilerin ve müritlerin hizmetinde olalım. Seçkin ne kadar ziyaretimiz kısa sürse bile, gördüğümüz bu hava yuvarı seçkin şeye bedeldir. Cenabıhak-u Teala hepimizi bilcümle dert ve belalardan kayırma eylesin. İslam’ın iyice ahlakına doğru ilerlemeyi ve doğru yolda olmayı ayırmasın. Tığ buraya dua etmeye geldik. Bu verimli zatların hatırına Allah bizi ve ölmüşlerimizi affetsin. Rahatsız olanlara şifa versin. Tığ Irak’tan onların türbesini ziyaret etmek amacıyla geldik. Burada huzura evliya gibiyiz” dedi. – HAKKARİ

Share: