Iraklı adlı eş oyuncudan Economist’e ‘büyük eş’ davası

Iraklı adlı eş aktör Enas Taleb, Arap kadınlarının neden Zenci erkeklerinden henüz “büyük” olduğunun ele alındığı bire bir makalede fotoğrafının kullanılması zımnında Economist dergisine İngiltere’de sorun açtı.

BBC News’in haberine bakarak Taleb, fotoğrafın bağlamı dışında ve izni olmadan kullanıldığını ve bunun özgürlüğü ile mahremiyetini ihlal ettiğini söyledi.

Orak Ayı sonu yayımlanan haberde Taleb’mağara dokuz kamer ilk Irak’taki Babil Uluslararası Film Festivali’nde çekilmiş tıpkı fotoğrafı kullanıldı. Gündüz Feneri kadınlarının, erkeklerden daha fazla korkulu olmasının evde popülarite nedenlerinden biri kendisine gösterilen haberde, ayrımsız gayrı esbabımucibe kendisine birlikte bazı erkeklerin ‘balık etli’ kadınları daha gelgelli bulduğu ifadesi yer aldı. Haberde ayrıca “Iraklılar bolca balık balıketinde aktris Enas Taleb’i ideal görk namına gösteriyor” denildi.

Taleb ise “Umumi yerine Gündüz Feneri, özelde birlikte Iraklı kadınlarda aynı taşlama” diye tanımladığı veri üzere “Neden Economist Avrupa ve ABD’dekilerle değil da, Arap dünyasındaki balaban kadınlarla ilgileniyor” diyerek sordu.

Instagram’birlikte 9 milyon takipçisi olan 42 yaşındaki Taleb “Benim ünlü ve kamuya para ergin biri olduğumu bilmiyorlardı. Krizleri kazançlara dönüştürebilirim” dedi.

Sosyal medyada birlikte “rasist” ve “cinsiyetçi” olmakla suçlanan Economist dergisi iddialara aynı yanıt vermedi.

The Economist yazdı: Trump özentisi

 

The Economist: Cins geberik sayısı 15 milyonu aştı

 

The Economist patronlara kötü yüklendi

 

Share: