Irak şehidinin cenazesi memleketi Ordu’da

Irak’ın kuzeyinde Skorsky tipi helikopterin kaymakamlık kırıma uğraması sonucu martir olan Piyade Uzman Çavuş Beklenti Kesti’nin cenazesi memleketi Kalabalık’ya getirildi.

Pençe-Kilit Harekat bölgesinde Skorsky tipi tıpkısı helikopterin ikmal faaliyeti esnasında teknik nedenlerle kaba baş aşağı açmak zorunda kalması sonucu kaymakamlık kırıma uğraması üstüne helikopterde mevcut 8 personelden biri olan Piyon Uzman Çavuş Ümit Kesti (32) martir oldu. Martir Beklenti Kesti için önce adına Yüksekova Havalimanı’nda gönderi töreni yapıldı, arkası sıra askeri uçakla Ordu- Giresun Havalimanı’na getirilen şehidin cenazesi, gözyaşları eşliğinde karşılandı.

Karşılama töreninde esas Ayten Kesti’nin, “Gel sunturlu yavrum, gel bebeğim. Benim oğlum gökleri dele dele geldi. Benim solgun kuzum, buradayım yavrum seni almaya geldim. Ben bittabi koyacağım seni toprağa, bu güzelliğe ego doyamadım” diye vaveyla etmesi ise yürekleri dağladı. Cet Yılmaz Kesti birlikte şehit oğlunun naaşı cenaze aracına konulduğu esnada gözyaşlarına bilgili olamadı.

Martir Beklenti Kesti’nin 2 kardeşinden Halil İbrahim Kesti’nin da uzman çavuş adına fariza yaptığı öğrenilirken, Pınar Kesti ile evli olan şehidin Çağan Gökay adında 2 yaşında çocuğu olduğu bilgisine ulaşıldı.

Havalimanındaki istikbal törenine şehidin yakınlarının beraberinde Kalaba Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Cıvıl Cıvıl İl Uyanık Komutanı Miralay Numan Fakir, DÜRÜST Parti Ordu Milletvekilleri Şenel Yediyıldız, Metin Gündoğdu ile Ergün Taşçı, ilçe belediye başkanları, siyasal parti temsilcileri, protokol mensupları ve askeri erkan katılma sağlarken, şehidin cenazesi, gün ortası namazına müteakip Fatsa 15 Orak Ayı El Erki Meydanı’nda yapılacak merasim ve kılınacak cenaze namazının ardından Fatsa Garnizon Şehitliği’nde toprağa verilecek. – KALABALIKShare: