İpekyolu Belediyesinden ödüllü satranç turnuvası

Van’ın İpekyolu Belediyesi, ilmî adına zihinsel gelişimi olumlu desteklediği bildik satrancın elan geniş kitlelere yayılması ve bu spora olan ilginin henüz aşkın artması amacıyla satranç turnuvası düzenliyor.

İpekyolu Kaymakamı ve Şehremaneti Komutan Vekili İhsan Emre Okumuş, daim gençleri spora motivasyon ederek ve bu çerçevede çalışmalar yürüttüklerini belirterek, “Satranç sporu, zihnî ve fikirsel gelişime iri yardım sağlıyor. Çocuklarımızı ve gençlerimizi satranç sporuna yönlendirmek için böyle bire bir turnuva başlatıyoruz. Bu alandaki çalışmalarımızla satranç oyununda farkındalığı tezyit etmek istiyoruz. Deneyimsizlik ve Spor Müdürlüğümüz yoluyla kış aylarında sınırlanmış mekanlarda birçok etkinlik düzenliyoruz. Bu vasıtayla satranç turnuvasında dahi birbirinden başarılı sporcuların uğraş ettiği haddinden fazla sevinçli müsabakalar göreceğiz. Satranç sporuyla ilgilenen can sayısını bırakmak ve İpekyolu ilçemizde satranç şampiyonları yakalamak amacıyla çalışmalarımızı benzeri kararlılıkla sürdüreceğiz” diyerek konuştu.

İpekyolu Belediyesinden yapılan açıklamada, Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü eliyle birleştirme edilen “Satranç Turnuvası”nın 15, 16, 17, 18 Boşluk 2022 tarihlerinde İpekyolu Atatürk Müzakere Galerisi’nde düzenleneceği belirtildi. Açıklamada, “Kendine güvenen, satranç bilgisine ve zekasına güvenen 14 yaş üst kadınlar-erkekler, 14 yaş ve altı kadınlar-erkekler değişik kategorilerde yarışacak. 4 ayrı kategoride yarışan yarışmacıların birincilerine 1500 TL, ikincilere 1000 TL, üçüncülere ise 500 TL mülk ödülü verilecek. Turnuvaya süzülmek isteyenler 05452497895 – 05326900572 numaralı hatlar üzerinden başvuruda bulunabilir. Ödüllü satranç turnuvasının sonuç başvuru tarihi 13 Antrakt 2022 Salı haset iş bitimine kadardır” denildi. – VAN

Share: