Inter’in efsanesi Zanetti, Türk futbolunun geleceğinin ak pak olduğuna inanıyor

İtalya 1. Futbol Ligi (Serie A) ekiplerinden Inter’in efsane futbolcularından olan ve kulübün ikinci başkanlığını özne Javier Zanetti, Türk futbolunun geleceğinin bembeyaz olduğunu söyledi.

Dünyanın önde mevrut takımlarından mavi-siyahlıların Türkiye akademisi tarafından 19-20 Eylül’bile düzenlenen etkinlikler amacıyla Mersin’bile mevcut Inter İkinci Başkanı Zanetti, AA muhabirinin sorularını yanıtladı.

ISTIFHAM: Inter Yüksekokul Türkiye’nin hem tanıtım programına katıldınız hem birlikte antrenmanına zevcelik ederek sporcularla tanıştınız. Akademinin Türkiye’deki yapılanması için hangi düşünüyorsunuz?

Javier Zanetti: Bu kentin misafirperverliği özellikle kalkışmak için burada olmaktan çok memnunum. Bizim amacıyla Inter Akademi’nin bu ülkede neşelilik göstermesi haddinden fazla oylumlu çünkü hele değerlerimizi ve iş prensiplerimizi buraya asmak istiyoruz. Buradaki ortaklarımıza da bu buluşmayı gerçekleştirdiği için özden teşekkürname ediyorum.

ISTIFHAM: Türk futbolunun geleceği açısından neler söylersiniz?

Javier Zanetti: Türk futbolunun temiz benzeri geleceği olduğunu düşünüyorum. Çokça iri maharet direktörler ve iri futbolcular var. Avrupa’daki turnuvalarda temas devir başaktör olmayı başarıyorlar.

ISTIFHAM: UEFA Şampiyonlar Ligi 2022-2023 sezonu finaline İstanbul ocak sahipliği yapacak. Kodifikasyon finalinin İstanbul’da yapılmasını lacerem değerlendiriyorsunuz?

Javier Zanetti: İstanbul büyük benzeri site. Bilcümle dünyada izlenecek Şampiyonlar Ligi finaline ocak sahipliği yapacak. Türkiye’nin bu büyük etkinliği organize etmeye amade olduğundan eminim.

2010’üstelik kazandıkları Şampiyonlar Ligi finalini unutamıyor

ISTIFHAM: 1982’birlikte Independiente altyapısında başlayan ayak topu yaşamınız 2014’te bando kaptanlığına büyüklüğünde yükseldiğiniz Inter’üstelik sona erdi. Çokça sayıda başarı elde ettiğiniz kariyerinizin sunma hususi ajanda hangisi?

Javier Zanetti: Geçmişte hele Inter formasıyla çokça nazik anılarım var ama banko (2010) Madrid’deki Şampiyonlar Ligi finalinin kazanılması (Bayern Münih – Inter: 0-2) unutulmazdı.

SORU: Unutamadığınız bir golünüz var mı?

Javier Zanetti: Bize küme şampiyonluğunu üstelik getiren, ligde Roma’ya karşı oynadığımız bire bir maçta attığım gol ile Lazio’ya cebin Paris’teki UEFA Kupası finalinde attığım gol.

“Dünyanın mevrut eski bildirme bol futbolcusu Messi”

ISTIFHAM: Sizce dünyanın gelmiş geçmiş yer gür futbolcusu ki?

Javier Zanetti: Messi. On Paralık işkil yok.

ISTIFHAM: Türk futbolculardan Okan Buruk ve Emre Belözoğlu ile Inter’bile eşkal giydiniz. Geçmişteki bando arkadaşlarınız Okan ve Emre karşı ne düşünüyorsunuz?

Javier Zanetti: Okan ve Emre çok bereketli arkadaşım. Çok güzel anılarım var. Onlara çok iyicene dileklerde bulunuyorum.

ISTIFHAM: Kariyerinizde karşı karşıya geldiğiniz genişlik dokuz canlı Türk takımı hangisiydi?

Javier Zanetti: Nazik takımlara cebin oynama fırsatı buldum. Fenerbahçe’ye cebin oynadığımız bir maç üstelik bunların beyninde ve çokça print oldu. Galatasaray dahi tıpkısı şekilde. Rastgele ikisi de karşılaşması yumruk takımlar.

SORU: Türk takımları ortada desteklediğiniz ayrımsız pakt var mı?

Javier Zanetti: Şu anda Türk futbolunu umumi adına seviyorum. Biricik bire bir bando değil.

Yer beğendiği Türk futbolcu Hakan Çalhanoğlu

ISTIFHAM: Genişlik beğendiniz Türk topçu kim?

Javier Zanetti: Melik Çalhanoğlu.

ISTIFHAM: Teşekkür ediyoruz. Iaşe Etmek istediğiniz tıpkı madde var mı?

Javier Zanetti: Türkiye’de ilk kez Inter kulübü olacak olmasından periferi çok memnunuz. Bu, bire bir zamanda bu ülkede hangi büyüklüğünde çok taraftarımız olduğunu dahi gösteriyor. Seçme ant yeryüzü balaban Inter.

Share: