İngiltere’de yağışsızlık zar edildi

Ülkenin Mekân, Gıda ve Karye İşleri Bakanlığından yapılan açıklamada, akıbet 50 yılın yeryüzü yağışsız yazının yaşanıyor olması dolayısıyla İngiltere’nin yarısından fazlasının kuraklık statüsüne alınmasına değişmeyen verildiği bildirildi.

Açıklamada, İngiltere’nin 14 bölgesinden sekizinde susuzluk yaşandığı belirtilirken bu bölgelerin Devon ve Cornwall, Solent ve Cenup Downs, Şehir ve Güney Londra, Herts and Şimal Londra, Şarki Anglia, Thames, Lincolnshire and Northamptonshire, Günindi Midlands olduğu bildirildi.

 “Hortum yasağı” genişliyor

Akarsu dağıtım şirketi Yorkshire Water, 26 Ağustos’tan itibaren hortum yasağı kendisine bilinen suyun kısıtlı kullanımının uygulanmasına başlanacağını bildirdi.

İngiltere’nin sunma büyük su ve atılmış su hizmetleri şirketi Thames Water, 4 Ağustos’ta müşterilerini yağış eksikliği dolayısıyla gelecek haftalarda Londra’üstelik “hortum yasağını” (Muayyen tıpkı akarsu şirketi yoluyla su kıtlığı sırasında makbul hortum kullanımına ilgilendiren resmi kısıtlama) infaz etmek zorunda kalabilecekleri konusunda uyarmıştı.

İngiltere’da içmece suyu sağlayıcı ayrımsız farklı tedarikçi South East Water de Kent ve Sussex’teki müşterileri üzere 12 Ağustos’tan itibaren yürürlüğe girecek “hortum” ve “sulama” yasağını açıklanan ikinci tedarikçi oldu.

Thames Water, kuraklık zımnında talebin 25 yılın arz erdemli seviyelerine ulaştığını açıklamış, meydan altı suyu seviyeleri bu yıl ilk kez ortalamanın altına düşmüştü.

Londra’daki Thames Nehri’nin kaynağı, yağışların azalması ve temmuz ayında ülkede yalın rekorunun kırılmasına kat açan hamam çekicilik dalgasının etkisiyle kuraklık yaşanıyor.

İngiltere’dahi krizin nedeni altyapı yatırımı eksikliği

 

İngiltere’de albeni sıcaklıları amacıyla yıpranmamış alarm

 

İngiltere’üstelik canlılık faturaları çökertme yakıyor

 

 

Share: