İngiltere’birlikte 6,7 milyon güç otama oluşmak üzere bekliyor

İngiltere’birlikte yapılan tıpkı araştırma, Millî Esenlik Sistemi (NHS) bünyesinde tedavi olmak için bekleyen hastaların sayısının rekor seviyede artarak 6,76 milyona çıktığını ortaya koydu.

“A&Es” isimli düşünce kuruluşu vasıtasıyla düzenlenen araştırmaya bakarak, haziran ayında bekleme listesine katılanların sayısı 100 bin güç henüz artarak, 6,76 milyona ulaştı.

Bu listede bire bir yıldan çok bekleyenlerin sayısı haziran ayında 355,774’e daha çok. Haziran ayında müstacel servislerde 12 saatten çok bekleyen hastaların sayısı ise 29,317’ye yükseldi.

The Independent gazetesi ise ayrı tıpkısı araştırmada, orak ayı ayının ilk iki haftasında ivedi servislerde 12 saatten çok bekleyenlerin sayısının sunu birkaç 50 bin güç olduğunu aktarmıştı.

A&Es araştırmasına göre, müstacel servise başvuranların takkadak yüzdelik 7’si geçmiş dört saat zarfında tedavi olma imkanı buldu.

Afiyet Bakanlığı’nın, müstacel servise gelenlerin yüzde 95’inin önceki dört saat içre otama olmasını millî misyon namına açıklamasına karşın, bu hedefe 2015 yılından bu yana ulaşılamadı.

Yine yapılan araştırmaya bakarak, cankurtaran servisi orak ayı ayında sayı farkı 59 an zarfında acil marazlı çağrılarına yanıt verebildi. Bu büyüklük haziran ayında 51 zaman adına kayıtlara geçti.

Keyif Bakanlığı, bu konuda ortalama 18 dakikayı ulusal uğur olarak belirlemişti.

İngiltere virüse alın D vitamini testine başlıyor

 

İngiltere pandemi öncesine döndü

 

Share: