ING Türkiye’nin canlı büyüklüğü 98.7 bilyon TL’ye yükseldi

Dijital gücüyle ve hazırlop bankacılık anlayışı ile müşterilerine kalıpların dışında hayatın içre analizör sunan ING Türkiye, 2022 yılı ilk yarı konsolide finansal sonuçlarını açıkladı. Bu dönemde konsolide canlı toplamı 98.7 milyar TL olan ING Türkiye’nin anamal yeterlilik oranı da %17.43 seviyesinde gerçekleşti ve rüşvet öncesi kârı ise 1.6 bilyon TL oldu. 30 Haziran 2022 tarihi itibarıyla mecmu özkaynakları 11.9 bilyon TL olan ve mecmu mevduatları 60.9 bilyon TL’ye ulaşan ING Türkiye’nin mutluluk ekonomisine sağladığı emniyet desteği birlikte 62.6 milyar TL’si mali tutmak amacıyla, bütün 72.2 bilyon TL yerine gerçekleşti.

Alper Gökgöz: Canlı resülmal yapımızla, finansal tablolarımızda sağlam takat sınırı sergiliyoruz

Yılın evvel yarısını değerlendiren ING Türkiye Genel Müdürü Alper Gökgöz, “Global çapta enflasyonun öne çıktığı ve bölgemizde yaşanan karışıklıkların acun ekonomisine yönelik sağlam etkilerinin hissedildiği bu dönemde, müşterilerimizin, paydaşlarımızın ve çalışanlarımızın yanı sıra olmaya ve Türkiye ekonomisine katkıda bulunmaya bitmeme ediyoruz. Faal resülmal yapımızla, mali tablolarımızda akva takat sınırı sergiliyoruz. Bu doğrultuda, yıl sonuna bakarak mevduatta yüzde 16 oranında büyüme gösterdik ve çalışkan büyüklüğümüzde dahi yıl sonuna nazaran yüzdelik 11 çoğalma kaydettik. Antrparantez, büyüklük ekonomisine sağladığımız itimat desteğini yıl sonuna göre yüzdelik 14 oranında artırdık” dedi.

“İşletmelerin hayatlarını kolaylaştırmak amacıyla sayısal ve elastiki hizmetler geliştiriyoruz”

Sayısal önderlik amacında hayatiyetli adımlar atmayı sürdürdüklerini vurgulayan Gökgöz “Şubelere de kalıplara de sığmayan bankacılık anlayışımız doğrultusunda işletmelerin hayatlarını kolaylaştırmak üzere sayısal ve elastik hizmetler geliştirmeye bitmeme ediyoruz. Şahsiyet işletmelerine uçtan uca dijital tıpkı deneyim yaşatarak ING’li olma imkânı sağlıyoruz ve bu hizmeti sağlayan öncü kurumlar arasında vadi alıyoruz. Bununla beraber, işletmelere desteğimizi kesintisiz adına devam etmek ve nakit ihtiyaçlarını eğlemek üzere ING KOBİ Anında Emniyet ile sayısal kanallarımız üzerinden avantajlı cesaret fırsatları sunuyoruz. Antrparantez, işletmelerin ticarette güçlenmelerine katkıda bulunmak için iş ortaklıkları gerçekleştiriyoruz. Sonuç olarak, Hepsiburada ile gerçekleştirdiğimiz teşrikimesai kapsamında Hepsipartner İş Ortağım platformuna dahil olan satıcılara ekstra avantajlar sunuyoruz” dedi.

“Sürdürülebilirlik bağlantılı 300 milyon Euro tutarındaki sendikasyon işlemini yüzde 100 oranında yeniledik”

Sürdürülebilir tıpkı dünya hedefiyle ilerlediklerini nâkil Gökgöz “Sürdürülebilirlik alanında öncü adımlar atan bire bir grubun parçası kendisine, sürdürülebilir tıpkısı gelecek düz yazı ika hedefiyle çalışıyor ve arsıulusal deneyim ve uzmanlığımızı ülkemize aktarıyoruz. Bu doğrultuda güzeşte yıl gerçekleştirdiğimiz ve bankamızın sürdürülebilirlik angajmanlı geçmiş sendikasyon kredisi olma özelliğini taşıyan mecmu 300 milyon Euro tutarındaki işlemi yüzdelik 100 oranında yeniledik. Bu işlemle sağlanan kaynağın hem müşterilerimiz hem dahi talih ekonomisi açısından yardım sağlayacağına inanıyoruz” şeklinde konuştu.

“Çalışanlarımızı desteklemeyi önceliklendiriyor ve esneklikler dünyamızı genişletiyoruz”

Etkin mutluluğu için esnek ve yenilikçi olmayı başarının anahtarı kendisine gördüklerini aktaran Gökgöz “Bu dönemde çalışanlarımızı beslemek önceliklerimiz arasında kayran alıyor. Bu kapsamda, elastik çalışma şartlarının öncüsü ING olarak, çalışanlarımız için esneklikler dünyamızı genişletmeyi bile sürdürüyoruz. Esnek çalışma modelleri ile sektörde ayırt yaratan yeniliklere imza atan tıpkısı çekicilik olarak, Flexi Kariyer ve Flexi İzin kabilinden yenilikçi uygulamalarımız ile esnekliği hemen çalışma modelleri ile sınırlamıyor, IK uygulamalarımıza bütüncül olarak yansıtıyoruz” diye aktardı.

ING, elan basit tıpkısı bankacılık deneyimi sunmak için ING Mobil’e eskimemiş özellikler eklemeyi sürdürüyor

Dijitalleşme vizyonu doğrultusunda, henüz olağan tıpkı bankacılık deneyimi arz etmek amacıyla ING Hareketli’e yıpranmamış özellikler eklemeyi sürdüren ING Türkiye, müşterilerine ING Kıvrak üzerinden İstanbulkart’a kalıntı doldurma kolaylığı sundu. 

ING Türkiye, esneklikler dünyasını genişletmeyi sürdürüyor

ING Türkiye, sürdürülebilirlik angajmanlı sendikasyon kredisini yeniledi

ING Türkiye araştırması: Artırım eğiliminde yüzdelik 5 artım var

Share: