Ilbay Kırbıyık tayini sâdır mülki idare amirleri ve aileleriyle buluştu

Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık ve eşi Rağbet Kırbıyık, Edirne’da fariza süreleri sona ermiş ve başka illere atanan Mülki İdare Amirleri ve eşleri üzere veda yemeği verdi.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, yemeğe Kırklareli Ilbay Yardımcılığına atanan Vali Yardımcısı Dr. Yusuf Güler, Osmaniye Ilbay Yardımcılığına atanan Uzunköprü Kaymakamı Hakan Ağır Erdoğan, Giresun Ilbay Yardımcılığına atanan Lalapaşa Kaymakamı Muhammet Fellah, Batman Kozluk Kaymakamlığına atanan İpsala Kaymakamı Ekrem Güngör, Erzincan Tercan Kaymakamı namına atanan Meriç Kaymakamı Cafer Dikici, Erzurum Tekmen Kaymakamı namına atanan Havsa Kaymakamı Reşit Özer Özdemir ve Batman Valiliği Hukuk Müşavirliğine atanan Vurdumduymaz Kaymakamı Şükrü Derviş Göktaş, eşleri ve çocukları ile katıldı.

Kırbıyık, burada yaptığı konuşmada, kamu hizmeti gördüklerini belirtti.

Devletin kendilerine verdiği sorumluluğu bildirme ongun şekilde yapmaya çalıştıklarını rapor eden Kırbıyık, “Biz hem maddesel hem bile manevi anlamda sorumluluğu faziletli aynı patika grubuyuz. O nedenle işimize dört elle sarılarak, yeryüzü iyisi yapmak gibi bir sorumluluğumuz var.” diyerek konuştu.

Kırbıyık, yaptıkları hizmetten âlem yerel yönetim amirlerine teşekkürname etti ve yıpranmamış görevlerinde sükse diledi.

Share: