Ilbay Gürel, martir babasının isteğini namına getirdi

Karabük Valisi Fuat Gürel, Safranbolu ilçesinde şehit babasının karye sakinlerinin desteğiyle yaptırdığı caminin tamamlanan mekân düzenlemesini yerinde inceledi.

Hakkari’de 1993 yılında şehit olan Şehit Er Mustafa Ark’ın babası Hasan Arık oğlu namına Kehler Köyü Kırıklar Mahallesinde bulunan öz arazisine karye sakinlerinin de desteği ile cami yaptırdı.

Baba Kuru, caminin belde düzenlemesi üzere Karabük Valisi Fuat Gürel’den müzaheret talebinde bulundu.

Gürel’in talimatıyla İl Özel İdaresi ve Safranbolu Kaymakamlığı Köylere Bakım Sevk Birliği vasıtasıyla başlatılan yer düzenlemesi tamamlandı. Köye gelerek tamamlanan çalışmayı durumunda inceleyen Ilbay Gürel, yetkililerden hikmet aldı.

Vali Fuat Gürel, caminin yapımında emeği geçen başta şehit babası Mustafa Zayıf ve köylülere teşekkürname etti.

‘Hasan Amcamız bu güzelce aynı camiyi ve tesisleri kazandırdı, bizden dahi çevre düzenlemesi üzere murat dahi bulundu’ diyen Gürel, “Şehitlerimizin, devletimize ve bizlere bıraktığı kutsi emanetlerinin talebini hesabına haberdar etmek amacıyla ekiplerimizi görevlendirdik ve onlarda gücük sürede bu talebi hesabına getirerek Hasan amcamıza vermiş olduğumuz sözü adına getirmiş olduk. Başta şehidimiz Mustafa Sıska başlamak üzere kamu şehitlerimize ayrımsız nöbet henüz rahmet diliyorum” ifadelerini kullandı. – KARABÜK

Share: