Ilbay Çelik, kendisini köye davet fail çocukların isteğini ansız çevirmedi

Toplumsal iletişim araçları hesabından, “Vali amca seni köyümüze bekliyoruz, seni haddinden fazla seviyoruz” diyerek seslenen Elif Dişi Yozgat’ın isteğini kırmayan Yozgat Valisi Fer Çelik, köydeki çocuklarla buluştu.

Yozgat’ın Yerköy ilçesine mecbur Gündoğdu köyünde kendisine davet mesajı gönderen Elif Kaşık Düşmanı Yozgat ve arkadaşlarını köyde mülakat fail Ilbay Aydın Çelik, çocuklarla benzeri araya geldi. Çocuklarla tıpkısı süre dostane eden Ilbay Çelik, çocukların isteklerini dinleyerek onlara oyuncak, satranç takımı, mangala oyunu, futbol ve voleybol kâffesi hediye etti.

Elif Zen Yozgat’ın ve farklı çocukların kendilerini köylerine çağırma ettiğini söyleyen Vali Polat, “Çocuklarımızın davetini kırma kadar ayrımsız durumum bahis konusu değil. Onların istekleri vakit kaybetmeden benim üzere değil devletimizin kamu kurumları için emirdir, hepimiz onların emrindeyiz. İnşallah rabbim berceste sunturlu ömürler verir. Onların daima müzaheret etmek zorunda olduğumuzu biliyoruz. İnşallah onların yarınlarına sunturlu tıpkısı andaç tasarruf etmek istedik. Esasen Elif kızımıza ve farklı bütün çocuklarımıza teşekkürname ediyorum. Bizi hatırlamışlar ve nida etmişler biz bile tabii kim çift koşa geldik. Mutlu ettiler bizi. İnşallah rabbimde onları sürekli mutlu kırat yolları bahtları belirgin olsun.” dedi.

Elif Kanayaklı Yozgat ise “Vali as sizi çok seviyoruz köyümüze bekliyoruz demiştik. Geldiler bizi çokça bahtiyar ettiler” şeklinde konuştu.

Vali Polat ve beraberindekiler elan sonradan 2021 yılında Irak’ın Pençe Yıldırım Harekatı Bölgesinde yıldırı örgütü mensupları eliyle planlı roket saldırısı soncu şehit olan Yaya Uzatmalı Çavuş Doğanay Çelik’in köyde işlek ailesini musahabe etti. – YOZGAT

Share: