İkizler birlikte önlük giyerek doktorluğa evvel adımlarını attılar

İkizler birlikte göğüslük giyerek doktorluğa evvel adımlarını attılar

TOKAT – Tokat’ta ilkokul, ortaokul ve lisede eğitiminden sonra tababet fakültesini kademe ile kazanan ikizler gelişigüzel göğüslük giyerek doktorluğa önceki adımlarını attılar.

Tokat’ta kıvrak Ceyda-Teşrinisani Çağlar Demirezen çiftinin biricik husye ikizi kızları Birsu ve Aslınur beş, ortaokul ve liseyi aynı sınıfta okudu. Darülfünun sınavını birlikte gelişigüzel kazanan ikiz kız kardeşler Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Tıp Fakültesine yerleşti. Birsu Tababet Fakültesine birincilikle Aslınur ise üçüncü namına girdi. Ablaları kabil hekim tutmak talip cevza törenle göğüslük giyerek doktorluğa geçmiş adımlarını attı. Şehit Ömer Halisdemir Konferans Salonunda gerçekleşen törende Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bekir Süha Parlaktaş tarafından önlüklükleri giydirilen koşa kardeşler ayrımlı tıpkısı kasırga yaşadı. Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Namık Özkan, törende doktor adaylarına başarılar diledi.

Bugüne kadar hiç ayrılmadılar

Birsu Demirezen, ilkokul, ortaokul, liseyi koşa kardeşi ile alay malay okuduğunu, üniversiteyi da birlikte kazandıklarını belirterek, “Bugüne büyüklüğünde on paralık ayrılmadık. Üniversiteyi da gelişigüzel okumayı planlıyorduk. Alay Malay çalıştık ve kazandık. Üniversitemize birinci kendisine girdim. Kardeşimde üçüncü adına girdi. Çıkışlı olduğumuzda dahi inşallah benzeri hastanede oluruz. Ego operatör oluşmak istiyorum” dedi.

Aslınur Demirezen ise birbirlerini motive ederek başarıyı yakaladıklarını belirterek, “Kardeşimle bu arada ders çalıştık. Bilcümle bir birimize yardımcı olduk. Birbirimizi henüz üste çektik. Hatalarımızı kapattık. Birbirimizi olumlu yönde yükselterek başarıyı böyle elde ettik. Psikiyatri doktoru atılmak istiyorum” diyerek konuştu.

İkizler ablalarının yolundan ilerliyor

Anne Ceyda Demirezen koşa kızlarının doktorluğa etap atarken ablaları Baran Demirezen ise tababet fakültesinden çıkışlı olup kardiyoloji doktoru adına görevine başlamasının gururunu yaşadıklarını söyledi. İkiz kızlarının tabiplik mesleğine aşama attığını ifade fail Demirezen, “Haddinden Fazla mutluyuz. İnşallah sunturlu aynı şekilde okullarını bitirmelerini irade ediyoruz. Onları bugüne kadar tığ hiçbir ahit ayırmayı düşünmedik. Onlarda düşünmedi, güzel benzeri sükse elde ettiler” dedi.

Ata Teşrinisani Çağlar Demirezen ise şişman kızının doktor olmasının ikiz kızlarının birlikte doktorculuk mesleğini seçmesinde mehabetli görk oynadığını belirterek, “İkiz evlatlarımda ablaları gibi doktor oluşmak üzere bu yolda bitmeme ettiler. Amaçları devletimize milletimize faydalı hekim başlamak, birey yetişmek. Kızlarımın akademik kariyer varak profesör olmalarını istiyorum. Bunun içre elimden ne geliyorsa yapacağım” ifadelerini kullandı.

Bu ikizleri ise fakülteleri ayırdı

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesini kazanan aynı sair biricik haya ikizi kardeşler birlikte görenleri şaşırttı. Tıp Fakültesi öğrencisi Ulvi Müşteri’nın göğüslük giyme heyecanına koşa kardeşi Dişçilik Fakültesi öğrencisi Murat Azrail eş oldu. Darülfünun sınavına birlikte çalışarak kazandıklarını tamlayan Şanlı Müşteri, ikizi ile aynı okulda eğitimlerine devam etmek istediklerini ve bu isteklerini başardıklarını kaydetti. Meram Azrail ise ilkokul, ortaokul ve liseyi gelişigüzel tıpkısı sınıfta okuduklarını ama darülfünun dahi ayrımlı bölümleri kazandıklarını söyledi.

Share: