İki öğrencisi martir olan spor salonu işletmecisinden içli ası

ELAZIĞ’birlikte, yetiştirdiği 2 öğrencisi martir olan spor salonu işletmecisi ve çalıştırıcı Fatih Sayer (45), şehit ve gazi yakınlarına ücretsiz hizmet veriyor. Sayer, salonun camına üstelik ‘Bu salonda martir yakınları ve gazilerimiz ücretsiz spor yapabilirler. Bedelleri ödenmiştir’ bağlanmış afiş astı.

Kentte, Akpınar Mahallesi’nde spor salonu işletmecisi ve antrenör Fatih Sayer, 2016’birlikte yetiştirdiği öğrencilerinden Asteğmen Ömer Baydilli, Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde arama noktasına bombalı araçla yapılan saldırıda şehit olduktan sonra şehit yakınlarına ve gazilere ücretsiz bakım vermeye başladı. Sayer, salonun camına dahi ‘Bu salonda şehit yakınları ve gazilerimiz ücretsiz spor yapabilirler. Bedelleri ödenmiştir’ afişi astı. Afiş, görenleri duygulandırırken, Sayer’in yetiştirdiği aynı farklı öğrencisi Yaya Mülazım Canbert Tatar bile 2020’üstelik Suriye’nin İdlib kentinde gerçekleştirilen kere taharri devriyesi sırasında meydana mevrut patlamada martir oldu.

‘HAKLARINI ÖDEYEMEYİZ’Şehitlerin ve gazilerin haklarını ödeyemediklerini anlatım eden Sayer, “Bu salonda şehit yakınlarına ve gazilerimize hizmet etmeye çalışıyoruz. Daha öncesinde üstelik bu uygulamalar ara sıra iş yerlerinde vardı. Gazilerimizin şehitlerimizin hakları ve emekleri maddesel veya manevi tek şekilde ödenemez. Onlar, canları ve kanlarıyla denk ödediler. Bizim onlardan bir ümit içerisinde olmamız kavisli tamam. Bu uygulamanın Elazığ ve ayrıksı illerimizde dahi yaygınlaşmasını istiyoruz. Çünkü, onlar gepegencecik hayatlarını verdiler. Ailelerini çocuklarını geride bıraktılar. Burada askeri ve polis güçleri okullarına binin üstünde mektepli hazırladım. Şu zaman fariza eden öğrencilerim var. Burada yetiştirip hazırladığım 2 şehidim var. Bu uygulamadan muhit vatandaşlardan, askerlerden ve polislerden haddinden fazla olumlu tepkiler alıyorum. Kapının önünden geçerken yazıyı görenler, istek gelerek teşekkür ediyorlar. Kimileri çayımızı içiyor, kimileri ise teşekkürname ederek gidiyor. Bu bize itibar veriyor. Fakat şehit ve gazilerimizin haklarını ödeyemeyiz. Aileleri olsun, çocukları olsun haklarını bize helal etsinler” dedi.’BURASI KENDİ YERİMİZ GİBİ’Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde martir olan Cingöz Uzman Çavuş Yaşamış Faruk Salgar’ın ağabeyi Gökhan Salgar üstelik, “2016’nın sonuç aylarında Fatih hocayla tanıştık. O dönemden beridir aleniyet küşayiş spor salonuna geliyorum. Hakeza aynı aplikasyon olduğunu bile Elazığ’üstelik ilk defa burada gördüm. Burası öz yerimiz ve evimiz gibidir. Biraz defa ben ücret konusunu namına açtım. Ecir vermeyi öneri ettim. Fakat beni başka spor salonuna yönlendirdi. Bize, ‘Sizin bedeliniz ödenmiştir. Siz bilirsiniz, süzülmek istemiyorsanız gelmeyebilirsiniz’ dedi. Ego yıllardır küşayiş vuzuh gelirim buraya. Canım sıkılınca de gelir çay içerim. Şehitlik iyice ayrımsız adım. Kardeşim kabil binlerce martir var. Hepsinin mekanı cennet olsun” diye niteleyerek konuştu.Share: