Iğdır bilgelik… Ahmet Aslan, Iğdır’da genişletilmiş el istişare meclisi toplantısına katıldı

Dürüst Tümen Iğdır İl Başkanlığı’nca Tuzluca ilçesinde Genişletilmiş İl Müşavere Meclisi Toplantısı gerçekleştirildi.

Tuzluca ilçesinin simgelerinden olan Tuz Mağaralarında pahal tıpkı katılımın ile gerçekleşen toplantıya 65. Hükümet Iblağ Bakanı Dürüst Fırka Kars Saylav Ahmet Arslan, Ak Öğür Iğdır İl Başkanı Yüce Kemal Ayaz, şehremaneti başkanları, fırka yöneticileri ve vatandaşlar katıldı.

Iğdır’a SELIM Tümen hükümetleri döneminde sonuç 15 yılda bozuk parayla 25 katrilyon yatırım yapıldığının altını çizen 65. Hükümet Iblağ Bakanı, Doğru Tümen Kars Saylav Ahmet Aslan, programda yaptığı konuşmada yapılan hizmetleri sıraladı.

Arslan, bölgenin evladı yerine vatandaşlara seslenerek Iğdır’a yapılan hizmetler hakkında şunları söyledi; “Iğdır’a sonuç yirmi yılda yapılan yatırım 15 bilyon dile gösterişsiz sakat parayla 25 katrilyon envestisman yapıldı. Iğdır – Tuzluca belde yolu, Iğdır – Doğubeyazıt mukassem yolu, Iğdır Kars mukassem yolu, Iğdır’dan açacak ucuna büyüklüğünde bölünmüş kere. Elhasıl Iğdır seçme yere bölünmüş öğün ile muvasala sağlıyor. 80 yılda Iğdır’a yapılan bölünmüş misil hep 10 km iken DOĞRU Öğür döneminde 162 km ye ulaştı. Iğdır’a YANLIŞSIZ Parti öncesi hiç sıcak asfalt yapılmazken AK Tümen döneminde 152 km yunak asfalt yapıldı.”

Reisicumhur Erdoğan liderliğinde Zengezur koridoru açıldığında Iğdır ve havza iller amacıyla nazik aynı hesaplı ahit başlayacağını kaydeden Aslan; “Iğdır havalimanı tarihinin hizmeti. Iğdır’ımızı saf gaza kavuşturduk. Aynı zamanda Tuzluca amacıyla doğal gaz işlemleri başlatıldı. Yetmedi Iğdır şehirlerarası otobüs terminali, sebze zayi ve daha nice yatırımlar. Bunların kâffesi Dürüst Tümen hükümetleri döneminde tek alt bölüm yapılmaksızın Iğdır’da yapılan yatırımlar. 20 sene öncesini hep mebzul agâh hastanelerde dengesiz alınmalar kuyruklar, demin hamdolsun şehir hastanelerimizle dünyaya denk olduk. Dünyada savunma alanında yaptıklarımızla çıktı taraf veren tıpkısı Türkiye olduk. O yüzden Selim kadrolara sakıt bunları halkımıza anlatmalıyız. 2023 seçimlerinin önemi büyük.” diye niteleyerek konuştu.

Daha sonra mütekellim Doğru Fırka Tuzluca İl Başkanı Şanlı eksiksizlik Ayaz; “Iğdır’ın, Ağrı’nın, Kars’ın ve Ardahan’ın evladı olan bölgemizin hep sorunlarına koşan sayın Bakanım Ahmet Arslan’a bindi ve yardımlarından ötürü teşekkürname ederiz. Iğdır’ın mebus bulunmayan ama bunu bize tek hissettirmeden bizimle olduğu için kendisine minnettarız” dedi.

Programın sonunda ise Ahmet Aslan ve beraberindeki gök bilimi Tuzluca Belediyesi’ni görüşme ederek Şehremini Ahmet Sait Sadrettin Türkkan’dan yapılan projeler ve ihtiyaçlar karşı brifing aldı. – IĞDIR

Share: