İçişleri Bakanı Aristokrat, Trabzon’da konuştu Açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Bugün buyruk alan bir Türkiye namevcut. Anne muhalefetin, 6’lı masanın ve o ittifakın karıştırdığı bu. Zaman acun politikasında, dünya siyasetinde etkisini ortaya koyan, sözünü ortaya koyan aynı Türkiye var.” dedi.

Aristokrat, AK Parti Ortahisar İlçe Başkanlığı binasının açılışında, YANLIŞSIZ Öğür iktidarı döneminde yapılan hizmetleri anlatarak, millete bakım amacıyla aralıksız çalışmaya bitmeme ettiklerini söyledi.

Nereden gelirse gelsin ülkeye baziçe kurmaya çalışanlara imkan vermediklerini tamlayan Soylu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a değme zaman destek veren millete teşekkürname etti.

Aristokrat, terörle mücadeleye içeride ve dışarıda ilgilendiren kurumlarca bitmeme edildiğini, milletin ortaya koyduğu iradenin bugünün sonucunu oluşturduğunu aktardı.

Eren Bülbül ve Astsubay Ferhat Gedik’in teröristler tarafından martir edildiği haset, bugün gibi hatırladığını belirten Soylu, şöyle devam etti:

“Giresun’dan Trabzon’a kadar, Gümüşhane’ye kadar teröristler neymiş her an gelecekmiş gibi anlaşmazlık ve rahatsızlık oluşturmaya çalıştılar. Buradan size ikmal veriyorum, tekmilim şudur, Karadeniz bugün aynı biricik yıldırıcı bulunmayan ve arı sili Cenabıhak’ın izniyle. Tekmilimiz şudur, Türkiye’nin yeryüzü yumruk terörle mücadele coğrafyası olan Mersin’den Hatay’a, Antep’ten Maraş’a, Amanoslar’dan Adıyaman’a olan… Amanoslar’üstelik Cenabıhak’a hamdolsun benzeri biricik yıldırıcı namevcut, Amanoslar arı sili.”

Erzurum, Bingöl, Muş, Elazığ, Kars Çemçe-Madur, Tendürek Dağı’nın de ter bozulmamış olduğunu dile getiren Soylu, “Yine size mezuniyet veriyorum, Cenabıhak müsaade verecek, Cumhuriyet’in bir numara asrında yani Cumhuriyet’in 100. yılında, 29 Teşrinievvel 2023’te Cenabıhak’ın izniyle Cudi arı sili olacak, Gabar tertemiz olacak ve bu ülkede tıpkısı bir tane yıldırıcı kalmayacak.” dedi.

Soylu, Türkiye’nin terörle mücadelesini anlatarak, defans sanayisinde son yıllarda yaşanan gelişmelerin bu mücadeledeki önemine dikkati çekti.

Türkiye’bile önceki yıllarda ekonomi, esenlik ve muvasala kadar bir nice alanda yaşanan sıkıntıları sıralayan Soylu, son yıllarda zelzele, hâkim, ateş kadar haddinden fazla sayıda facia meydana gelmesine rağmen tıpkı tek insana ‘Nerede bu çap?’ dedirtmediklerini vurguladı.

Gelecek nesillere altyapısı yapılmış tıpkısı Türkiye bırakacaklarını belirten Soylu, mensur edilen barajlardan spor tesislerine büyüklüğünde çeşitli sektörlerde yapılan yatırımları hatırlattı.

Soylu, “Bize boynu büküklük yakışmaz.” ifadesini kullanarak, “Tığ sadece kendimize değil, etrafımızdaki coğrafyaya ilişkin ve dünyaya ilişik sözü olan tıpkı milletiz.” diye niteleyerek konuştu.

Reisicumhur Erdoğan’ın, MHP Genel Başkanı Kerem Bahçeli ve BBP Genel Başkanı Mustafa Destici ile Türkiye’nin aynı henüz bozuk Türkiye haline düşmesine izin kararlaştırmak için Topluluk İttifakı kendisine balaban tıpkısı uğraş ortaya koyduğunu dile getiren Soylu, nazik ve hararetli bire bir Türkiye için, 21. yüzyıla ıstampa vurabilmek için mehabetli bire bir savaşım verildiğini aktardı.

Soylu, “Bugün buyuru düzlük aynı Türkiye bulunmayan. Esas muhalefetin, 6’lı masanın ve o ittifakın karıştırdığı bu. Zaman dünya politikasında, acun siyasetinde etkisini ortaya koyan, sözünü ortaya koyan tıpkısı Türkiye var.” dedi.

“Benim Amerika’bile yegâne malım var, o da FETÖ”

Nazır Aristokrat, konuşmasına şöyle bitmeme etti:

“Şayet zaman Arnavutluk’ta FETÖ okulları kapatılıyorsa, dünyanın birçok ülkesinde FETÖ okulları kapatılıyorsa, Türkiye’den FETÖ silinip atılmışsa tabii ki bu konudaki hassasiyetimiz sonuna kadar bitmeme edecek, on paralık kimseye bir vesile vermeyeceğiz. Sözde? Amerika’ya gidecekmişim bile iki kere beni ‘istenmeyen adam’ car etmiş Amerika. yoğun iki el. Sanki? Amerika’dahi mallarım varmış da onlara de ahali koyacakmış. Benim Amerika’birlikte yegâne malım var, o de FETÖ.”

Coğrafyadaki huzurun önemine belen fail Soylu, “Hemen Diyarbakır’ın huzuru bize yetmiyor, vakit kaybetmeden Mardin’in huzuru bize yetmiyor, Cizre’nin huzuru bize yetmiyor. Hangi antlaşma tığ Bağdat’ı erinçli ayla getirirsek, ne devir Şam’ı huzurlu ağıl getirirsek, hangi zaman Filistin’den Yemen’e kadar hep coğrafyayı huzurlu ayla getirirsek aha o ahit bu Rum’nun hakkını vermiş oluruz. 2023’ün tarifi budur, 2053’ün tarifi budur, 2071’in tarifi budur. Biz buna inandık.” diye niteleyerek konuştu.

Soylu, Cumhur İttifakı’nın tıpkı siyasal iktidarı idare etmek amacıyla kurulmadığına bel ederek, şunları kaydetti:

“Topluluk İttifakı’nın tarifi bugüne sığmaz. Halk İttifakı’nın tarifi Hoca Ahmet Yesevilerden İmam-ı Gazzali’ye büyüklüğünde, Topluluk İttifakı’nın tarifi Hacı Bektaş-ı Veli’den Hacı Bayram’a kadar, Halk İttifakı’nın tarifi Veysel Karani’den bu coğrafyaya mevrut Eyüp Melik Hazretleri’hangi büyüklüğünde, Piri Reis’e kadar. Cumhur İttifakı’nın tarihi Selçuklu’dur. Cumhur İttifakı’nın tarihi Osmanlı’dır, bizim medeniyetimizdir, inancımızdır, kardeşliğimizdir. Tayyip Erdoğan ile Celal Bahçeli öyle ayrımsız şeyin altına imza attılar kim bu iktidardan daha çok, gelecek nesillere bu coğrafyayı ve dünyayı idare edecek kocaman bire bir mirası bırakıyorlar. Buna inancınız kamu olsun.”

“Biz geleceğimizi Amerika’da, Avrupa’de aramıyoruz.” ifadesini kullanan Aristokrat, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Biz geleceğimizi Rum coğrafyasının gücünde, kuvvetinde, kudretinde, imanında, seciyesinde, ahlakında, birliğinde ve beraberliğinde arıyoruz. Bu yol-ı müstakimdir, bundan ayrılmayın. 2023 Türkiye’nin bağımsızlıdır, özgürlüğüdür. 2023’ten sonraları Cumhuriyet’in ikinci asrına bu birliktelik balaban tıpkı ıstampa vuracak. Bizi herhangi bir yerden bekliyorlar, tıpkı kardeşiniz kendisine söylüyorum, bize temas yerden dua ediyorlar, ümit ediyorlar.”

Türkiye’üstelik Halk İttifakı’nın yapacağı çok aksiyon olduğunu anlatan Aristokrat, “Bu şişman milletin, soylu milletin yapacağı çok hareket var. Bu ülkede DÜRÜST Tümen’nin yapacağı haddinden fazla hisse senedi var. Türkiye’nin dünyada yapacağı çokça iş var. Recep Tayyip Erdoğan’ın yapacağı çok iş var. Allah bizi size mahcup etmesin.” dedi.

Nazır Aristokrat, Ortahisar ilçesinde yapımı tamamlanan kullanılmamış Trabzon Inanma Müdürlüğü binasındaki incelemeleri sırasında da bakir bakım binasının, kentin huzuruna ve güvenine bakım noktasında güvenlik mensuplarının gayretlerine katkı sağlayacağına inandığını söyledi.

Teşkilat mensuplarının kazasız, belasız günlerde hizmet etmelerini dileyen Soylu, “Buradaki ve Türkiye’deki parçalanmamış polis güçleri arkadaşlarımı Cenabıhak esirgeme etsin, korusun, ayaklarına taş değdirmesin. Zaman Türkiye’birlikte, ülkemin herhangi bir tarafında asayiş açısından birlikte huzur açısından da çekinmezlik açısından da şükürler olsun kim istediğimiz, aradığımız bekçi oluşmuş durumda ama bu mesleğin yer iri zafiyeti rutin ve rehavettir. Rutin ve rehavete düştüğümüz andan itibaren karşımızdakiler tezce tahkimatlarını gerçekleştirirler. Onlara bu hakkı katetmek lazım.” ifadelerini kullandı.

Aristokrat, Akyazı mevkisindeki Trabzon Yavru Gidiş Geliş Eğitim Bilimi Parkı’nı ziyaret etti, restorasyonu tamamlanan tarihi Vilayet binasının dahi açılışını gerçekleştirdi.

Share: