İçişleri Bakanı Aristokrat, Bulgaristan İçişleri Bakanı Demerdzhiev ile bir araya geldi

– İçişleri Bakanı Aristokrat, Bulgaristan İçişleri Bakanı Demerdzhiev ile tıpkı araya geldi

“en üst Levent Göktaş verildi, kendilerine teşekkür ediyoruz”

İSTANBUL – İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, Bulgaristan İçişleri Bakanı Ivan Demerdzhiev ile görüştü. Ortak basın toplantısında mütekellim Icra Vekili Soylu, “Suçluların iadesi konusunda sayın bakanın gayretini ve bu konudaki çabasını biliyoruz. en üst Uzun Göktaş verildi, kendilerine teşekkür ediyoruz” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, Bulgaristan İçişleri Bakanı Ivan Demerdzhiev ile Sarıyer Vilayetlerevi’nde tıpkı araya geldi. İki bakan görüşmenin peşi sıra ortak basın toplantısı düzenledi.

“Kırklareli Beğendik ile Rezova arasında, Rezve deresinin üstünde bakir bir dostluk kapısı açılıyor”

Matbuat açıklamasında Bulgaristan heyeti ile verimli ayrımsız musahabe gerçekleştirdiklerini söyleyen Nazır Aristokrat, “Tahminî 15 aydır Bakan Demerdzhiev ile alay malay bu 13’üncü görüşmemiz. Tıpkı ortak düzenek oluşturmuştuk ve bu sistem 6 Aralık’ta çalışmaya başladı. Sayın Cumhurbaşkanlarımızın talimatları çerçevesinde son yapılan görüşmeden alınan kararla gelişigüzel hem Kapıkule hem üstelik Hamzabeyli cızık kapılarında lüzum teknoloji dönüşümünün sağlanması, gerekse dahi kapasitenin artırılması hususunda tıpkısı çalışmaya başlıyor. Aynı zamanda 2 büyüklük arasında etraflı zamandır gündemde olan Kırklareli Beğendik ile Rezova arasında, Rezve deresinin üstünde kullanılmamış tıpkı ülfet kapısı açılıyor, yıpranmamış bire bir köprü yapılıyor. Bunun altyapısını bugün değerlendirdik” dedi.

“en son Levent Göktaş verildi, kendilerine teşekkürname ediyoruz”

2 mutluluk beyninde uyuşturucu kaçakçılığıyla mücadeleyle ilişkin hem vukuf alışverişi hem üstelik eş mücadele üstüne tıpkısı hamle atıldığını belirten Soylu, “Esasen özellikle göçmen kaçakçılığı, adam kaçakçılığı ve hat güvenliği hususunda etraflı zamandır alay malay çalışıyoruz. Bu barhana akımının durdurulması ve engellenmesi amacıyla, bu açıdan üstelik bilgelik alışverişinde bulunmayı ve ayrımsız mücadelenin aksamadan bitmeme edebilmesi konusunda ortak benzeri mutabakatımız oldu. Alelhusus Bulgaristan çizi güzergahında optik kuleler yapmıştık ancak yıpranmamış tıpkısı fiziksel sistem konusundaki çalışmayı birlikte özlük tarafımızdan başlatıyoruz. Ayrıca, suçluların iadesi konusunda sayın bakanın gayretini ve bu konudaki çabasını biliyoruz. en üst Uzun Göktaş verildi, kendilerine teşekkürname ediyoruz. Gine yıldırı örgütleri üstüne üstelik eş işbirliğimizin dallı güllü bire bir zeminde olduğunu desteklemek isterim. Antrparantez, mümasil zamanda Bulgaristan sınırında çığlık ayrımsız fenomen yaşandı. Orada sınır polisi memuru hayatını kaybetti. Biz failleri acilen yakaladık. Alay Malay eş soruşturma yürütüyoruz, soruşturmayı üstelik derinleştirdik. Gine Bulgar halkına, sayın Bakana, ailesine ve oradaki güvenlik güçlerine başsağlığı dileklerimi üstelik iletiyorum” ifadelerini kullandı.

“Rastgele çeşit terör eylemiyle ilişkin her konuda yoğun uğraş edeceğiz”

Bulgaristan İçişleri Bakanı Demerdzhiev ise açıklamasında, “Bizim görevimiz konkre adımları atmaktı ve iki Cumhurbaşkanının yaptığı anlaşmaya göre bize verilen görevleri uygulamaya başlamaktı. Haddinden Fazla iri muhacir baskısıyla karşı karşıyayız ve bununla mücadelede bize çok destekleri oluyor. Her iki talih topraklarında elektrik gösteren yıldırı organizasyonlarıyla yapacağımız savaş üstüne konkre adımları görüştük, bu konuda bilgelik alışverişinde bulunduk. Türk tarafı bizim öldürülen temel polisimizle ilgili araştırmaları yaptı ve bu konuda Türk tarafına müteşekkiriz. Türkiye’dahi meydana mevrut yıldırı eylemiyle ilgilendiren üzüntümüzü tekrar yorumlamak istiyorum. Sayın Icra Vekili Soylu’yu temin ettim ki seçkin tür terör eylemiyle ait temas konuda pahal uğraş edeceğiz” şeklinde konuştu.

Share: