Hususi Sporcular Masa Topu Karı Milli Takımı’ndan Avrupa şampiyonluğu

Türkiye Hususi Sporcular Spor Federasyonu’ndan yapılan açıklamaya göre, Krakow şehrinde devam eden organizasyonda, Ebru Acer, Lara Samsunlu ve Sümeyra Türk’ten oluşan Dünyalık Masa Tenisi Milli Takımı, takım müsabakalarında İtalya’yı 3-0 ve Fransa’yı 3-1 yenerek grubunu reis tamamladı ve yarı finale yükseldi.

TRT Haber’in haberine bakarak Milliler yarı finalde birlikte Portekiz’i 3-0 yenerek finale yükseldi. Kamer-yıldızlılar, final müsabakasında de Fransa’yı 3-0 yenerek tarihinde ilk defa Avrupa Yaz Oyunları Şampiyonu kendisine Türkiye’ye bu alanda önce zer madalyayı kazandırdı.

Türkiye’den 12 madalya

Mavera yandan erkekler topluluk müsabakasında ise Utku Caberoğlu, bronz madalya kazandı. Utku Caberoğlu da Türkiye’ye erkekler kategorisinde önce madalyayı kazandırmış oldu.

Bu sonuçlar ile Türkiye oyunlarda 1 kızıl, 4 sim ve 7 tunç almak amacıyla 12 madalya elde etti.

Birol Kültürlü: Hususi sporcularımız Avrupa’dahi ruz yazıyor

Açıklamada görüşlerine yer sunulan Türkiye Hususi Sporcular Spor Federasyonu Başkanı Birol Işıklı, şöyle konuştu:

“Özel sporcularımız Avrupa’dahi sıra yazıyor. Federasyonumuz, down, otizm ve mental çocuklara 15 branşta spor faaliyeti yaptırarak, onların sporla hayata tutunmalarını sağlıyor. 81 ilde 730 spor kulübünde yüzbinlerce hususi çocuğumuza spor yaptırıyoruz. Avrupa Yaz Oyunları’nda mal yüzme branşında kazandığımız 4 sim ve 6 bronz madalyanın yanına demin Mal Masa Tenisi Milli Takımımız zer madalya eklemiş oldu. Mutluyuz, gururluyuz, İstiklal Marşımızı okutup, ay-açıkça al bayrağımızı bildirme üstte göklere çektiren hususi sporcularımızı ve antrenörlerimizi kutlama ediyorum. Mal Masa Tenisi Milli Takımımız ile hedefimiz 2024 Paris Paralimpik Oyunları’na tehlikesiz adımlarla ilerliyoruz. Maharet kurullarımız ile hazırlamış olduğumuz planlar doğrultusunda azim ve iştiyak ile çıktı çalışıp, hedefimize yankılanmak istiyoruz.”

Avrupa Yaz Oyunları 23 Orak Ayı Cumartesi haset yapılacak müsabakalar ve kapanış töreni ile sona erecek.

İşitme Engelliler Eş Voleybol Milli Takımı Dünya Şampiyonu oldu

 

A Milli Avrat Uçan Top Takımı çeyrek altın finalde

 

Türkiye, Acun Uçan Top Şampiyonası’na eş sahipliği yapacak

 

Share: