Hazine’den vatandaşlara muhteşem uyarma

Kaynak ve Maliye Bakanlığı, kambiyo mevzuatı kapsamında makbul yönetsel dünyalık cezalarına yönelik olarak Bakanlığın adını kullanarak para gönderilmesini talip şahıslara değer edilmemesi gerektiğini bildirdi.

Kaynak’den yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Bilindiği amacıyla; kambiyo mevzuatı kapsamında muteber yönetimsel servet cezalarına, Bakanlığımızın ihbarı neticesinde mezun Cumhuriyet Altını Başsavcılıkları aracılığıyla değişmeyen verilmektedir. bahis konusu karar, kararda hükmedilen yönetsel para cezası kesinleştikten sonra Cumhuriyet Altını Başsavcılığı eliyle 6183 sınırlanmış Kamu Alacaklarının Öğrenim Usulü Için Kanun hükümlerince öğrenim yapılmak için ilişkin Irsiyet ve Harçlar Idrak Dairesi Müdürlüğüne iletilmektedir.

Akıbet dönemde Bakanlığımıza yapılan başvurularda; kendisini avukat namına tanıtıcı şahısların vatandaşları arayarak haklarında Bakanlığımız Finansal Piyasalar ve Kambiyo Umumi Müdürlüğü tarafından idari para cezası uygulandığı ve para cezası tutarının yersiz banka adisyon numarasına yatırılmaması halinde aleyhlerinde yürütme takibi başlatılacağı yönünde beyanda bulundukları ihbar edilmektedir.

Bu kapsamda; Bakanlığımızın adını kullanarak para gönderilmesini isteyen şahıslara itibar edilmemesi gerekmektedir.”

Kamera, bankanın 2 milyon 756 bin TL’sini kurtardı

 

Nazır Nebati’den idrak desteği açıklaması

 

Share: