Hava sıcaklıkları hafta esasen itibaren düşecek

Meteoroloji, gelgel sıcaklıklarının 5 Ilkgüz Pazartesi gününden itibaren düşmeye başlayacağını, Ilımlı ve Gün Doğusu Karadeniz kıyılarında muhtemel yağışların veriş ve pazartesi günleri kuvvetli olacağını bildirdi.

Meteoroloji Umumi Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, halen ülkenin şarki kesimlerinde sezon normallerinin 4 ila 6 aşama üzerinde, garp kesimlerinde ise mevsim normalleri civarında seyreden çekicilik sıcaklıklarının, 5 Ilkgüz Pazartesi gününden itibaren düşmeye başlayacağı hesap pusulası ediliyor.

Hava sıcaklıklarının, gelecek hafta sonuna kadar şimal ve iç kesimlerde mevsim normallerinin 5 ila 7 basamak altında, Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu’da mevsim normalleri civarında seyretmesi bekleniyor.

Ölçülü ve Şark Karadeniz kıyılarında muhtemel yağışların muamele ve pazartesi günleri akva olacağı hesap ediliyor. Ülkenin yıldız kesimlerinde görülecek gök gürültülü sağanak yağışların 8 Ilkgüz Perşembe gününden bilahare etkisini kaybetmesi öngörülüyor.

Ankara, İzmir, Konya ve Sivas’ta gelecek hafta yağmur beklenmezken İstanbul’un 6 Eylül Salı günü espaslı ve yerli asuman ses boğanak yağışlı olacağı adisyon ediliyor.

Share: