Hava Bilgisi ve AFAD’dan uyartı: Marmara amacıyla çok sağlam sağanak geliyor

Meteoroloji Umumi Müdürlüğü tarafından yapılan sonuç değerlendirmelere göre, ülkenin yıldız, çöz ve günindi kesimlerinin modüler, vadi meydan haddinden fazla bulutlanmış, Marmara’nın doğusu, Akdeniz’in bağırsak kesimleri ve İskenderun Körfezi Çevreleri, Batı Karadeniz (Sinop dış), Balıkesir, Muğla, Trabzon, Rize, Artvin, Gümüşhane ve Ardahan çevreleri ile Denizli’nin cenup ve şarki ilçelerinin yerel sağanak ve asuman ses bora yağışlı, farklı yerlerin az bulutlanmış ve engelsiz geçeceği tahmin ediliyor.
Yağışların, İstanbul, Yalova, Bartın, Isparta ve Burdur çevreleri ile Muğla ve Antalya’nın bağırsak kesimleri, Denizli’nin cenup ve maşrık ilçelerinde çevrelerinde akva, İstanbul’un Küçük Asya Yakası, Kocaeli, Sakarya, Düzce ve Zonguldak, çevrelerinde çok akva ve düz saha acı olması bekleniyor.

İstanbul için turuncu kodlu ihtar

Öte yandan, AFAD ve AKOM İstanbul’un seçme iki yakası ile, Sakarya, Kocaeli ve Sinop’un bazı bölgeleri üzere ateş baran uyarısında bulundu. İstanbul Valisi Ulu Yerlikaya, bugün sabahleyin saatlerinden itibaren muhtemel akva yağış nedeniyle vatandaşları uyardı. Yapılan paylaşımda İstanbul’da “turuncu” kodlu uyartı yapıldığı görüldü.

bahis konusu uyarının akabinde AKOM, vatandaşların zaman ve erte etkin olması beklenen yağışlara cebin tedbirli olmaları gerektiğini tamlayan aynı mülahaza gönderdi.

AKOM İstanbul üzere yağmur uyarısında bulundu

 

Share: