Hasan Kılca: “Temas antlaşma hoca ve öğrencilerin yanındayız”

Konya’nın format Karatay İlçe Şehremini Hasan Kılca, 24 Kasım Öğretmenler Günü çerçevesinde 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi’nde öğretmenlerle bir araya gelerek, “İlçemizde terbiye alanında hayata geçirdiğimiz envestisman ve projelerimizle öğretmenlerimizi sadece benzeri dönüş değil herhangi bir dönme hatırladığımızı ortaya koyuyoruz” dedi.

Eğitim alanındaki yatırımları ve ibdai projeleriyle ilçenin terbiye kalitesinin artmasına heybetli katkılar sağlayan Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, 24 Son Teşrin Öğretmenler Haset’nü birlikte unutmadı. Başkan Hasan Kılca; Karatay İlçe Milli Eğitim Müdürü Sami Sağdıç, Karatay Şehremaneti Başkan Yardımcısı Osman Ahşa ile Karatay Belediyesi Toyluk ve Spor Hizmetleri Müdürü Fehmi Âdem, 24 Teşrinisani Öğretmenler Günü’nde Karatay’ın köklü eğitim kurumlarından birisi olan 15 Orak Ayı Şehitleri Anadolu Lisesi’ni musahabe etti.

“Eğitime müteveccih projelerimizle değme antlaşma yanınızdayız”

Okulda görev yapan öğretmenler ve idarecilerle tıpkısı araya gelen Hasan Kılca, tam öğretmenlerin Öğretmenler Günü’nü tebrik etti. Kılca, “Öğretmenlerimizin hatırlanması bir güne sığdırılabilecek bir konu değil. Bu vesileyle birlik öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Haset’nü kutluyorum. Karatay Belediyesi olarak eğitimin, sarıklı ve öğrencilerin beraberinde olmaya himmet ediyoruz. Ara Sıra bir okul, bazı bazı benzeri spor salonu, zaman zaman tıpkı kamelya veya bambaşka tıpkısı özdek; okullarımızın bize ilettikleri kamu talepleri namına getirmeyi önemsiyoruz. Bu okulumuz bizden tıpkı spor salonu istek etmişti. Yapımına tezce başladık ve şu dakika itibariyle üstelik inşaatımızı düğümlemek üzereyiz. Birçok okulumuza halı düz yaptık, bazılarına robotik kodlama atölyesi kurduk. Nedeniyle bizler vakit kaybetmeden zaman yahut tıpkı dolaşma değil, seçkin ahit öğretmenlerimizi hatırlıyoruz ve yanlarındayız. Bizler öğretmenlerimizi çok seviyoruz. Annem ile babamdan sonradan ellerini öptüğüm tek âdem öğretmenimdi. Bu vesileyle martir öğretmenlerimiz ilkin kalkışmak üzere ebediyete irtihal eden tamam öğretmenlerimize üstelik rabbimden rahmet diliyorum” dedi.

“Başkanımız ongun aynı eğitim bilimi gönüllüsüdür”

Karatay İlçe Milli Eğitim Müdürü Sami Sağdıç da, temas fırsatta eğitime destek veren Karatay Şehremini Hasan Kılca’nın gani bir eğitim bilimi gönüllüsü olduğuna aksan yaparak, “Başkanımız 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde bile öğretmenlerimizi unutmadı. Belediyemiz bu günün anısına şehit öğretmenlerimizin unutulmaması adına üstelik ilçemizde fariza işleyen bütün öğretmenlerimize içerisinde ‘Şehit Öğretmenler Takvimi’nin olduğu ayrımsız armağan gönderdi. İzi silinmeyen hatıralar yazarları namına tanımladığım öğretmenlerimizin 24 Son Teşrin Öğretmenler Günü’nü kutlama ediyorum” dedi.

Ziyaretin böylece Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca ile Karatay İlçe Milli Terbiye Müdürü Sami Sağdıç, Karatay Belediyesi tarafından 24 Teşrinisani Öğretmenler Haset üzere hususi olarak hazırlanan ve içerisinde “Şehit Öğretmenler Takvimi”nin da bulunduğu hediyelerini öğretmenlere verirken; 15 Orak Ayı Şehitleri Anadolu Lisesi’nde bu sene emekli olacak Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Adnan Kola’ya birlikte çiçek ikram etti.

Karatay Belediye Reisi Hasan Kılca, Karatay İlçe Milli Yetişek Müdürü Sami Sağdıç, 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi Müdürü ve meslek yöneticileri ayrıca, Karatay Belediyesi eliyle Çimenlik Mahallesi’nde 15 Orak Ayı Şehitleri Rum Lisesi’nin derhâl yanına kazandırılan Karatay Belediyesi Spor Salonu’nun inşaatında incelemelerde bulundu. – KONYA

Share: