Hasan Kılca: “Karatay Kent Konseyi çıktı kabuğuna sığmıyor”

Konya’nın kalıp Karatay İlçe Şehremini Hasan Kılca, sonuç 3 yılda 653 etkinliğe imza atan ve bu sayede 130 binin üstünde vatandaşa dokunmayı başaran Karatay Kent Konseyi’nin bundan sonra kabuğuna sığmadığını söyledi.

Karatay Belediyesi Site Konseyi, 653 etkinlikten oluşan 3 yıllık cümbüş ve projelerini Şehir Konseyi Dönem Sonu İstişare ve Yorum Toplantısı’nda ele aldı. Toplantıda Karatay Kent Konseyi Başkanı Abdurrahim Arslan, Karatay Gençlik Meclisi Başkanı Ahmet Babuççu, Karatay Avrat Meclisi Başkanı Fazilet Koçyiğit, Kent Konseyi Lise ile Sıfır Atılan Grupları ve meslek temsilcileri; geçtiğimiz dönem hayata geçirdikleri faaliyetler ile önümüzdeki devir planladıkları çalışmalar üzerine sunumlar gerçekleştirdi.

Karatay Kent Konseyi’nin çalışmaları ve sunumları üzerine bilgi düz Karatay Şehremini Hasan Kılca, toplantıda yaptığı konuşmada; uray adına benimsedikleri dalavere anlayışlarının ayrılmaz benzeri parçası olduğuna vurgu yaparak, Karataylı 75 bin öğrenciyi Kent Konseyi gönüllüsü olmaya davet etti. Komutan Kılca, “Gençlerimizin çok henüz gür şartlarda yetişmesi amacıyla şehremaneti imkanlarından faydalandırıyoruz. Burada birlikte Şehir Konseyimizin cümle divan gruplarıyla balaban emekleri ve gayretleri var. Yegâne hedefimiz, biricik amacımız Karatay’daki parçalanmamış hemşehrilerimizin bildirme mebzul şartlarda hayatını sürdürmesi. Karatay’üstelik 75 bine yakın beş, ortaokul ve ortaöğretim öğrencimiz var. Bu çocuklarımızın hepsine dokunmamız gerekiyor. Kül öğrencilerimiz Kent Konseyi’nin tıpkı gönüllüsü olmalı” dedi.

Karatay Kent Konseyi’nin beraberinde olmayı sürdüreceklerinin altını çizen Komutan Kılca, “Karatay Site Konseyimiz, canlı tıpkı şekilde çalışmalarını yürütüyor. Göreve sağlık gelmez birlik sedir gruplarıyla oluşturduk. Karatay Şehir Konseyimiz bizlerin dahi yükünü alıyor ve hasis birlikte kabına sığmıyor. O büyüklüğünde çokça icraat yapıyor ki daha çok bulunan binaları kendilerine yetmiyor. Biz bile Site Konseyimize merkezi bir yerde konumlandırdığımız kullanılmamış aynı bakım binası kazandıracağız. Bu binamız bir zamanda tıpkısı deneyimsizlik merkezi yerine birlikte hizmet verecek. İçerisinde birçok faaliyetin olacağı bakir merkezimizin ana atma törenini mail zamanda yapacağız. İnşallah genişlik gücük sürede bilgisizlik merkezimizi de tamamlayıp henüz gani şartlarda gençlerimize bakım etmeye bitmeme edeceğiz” dedi. – KONYA

Share: