Haluk Levent’ten gazilere konser

Haluk Levent’ten gazilere konser

SANATÇI Haluk Levent, ’19 Eylül Gaziler Haset’ nedeniyle Ankara Gaziler Hikmet Tedavi ve Iyileştirme Eğitim ve Araştırı Hastanesi’nde tedavi gören gazilere dinleti verdi.

Ankara Gaziler Hikmet Otama ve Rehabilitasyon Yetişek ve Araştırı Hastanesi’nin bahçesinde 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle çeşitli etkinlikler düzenlendi. Bu kapsamda seğmenler gazilere gösterilerini sundu. Ardında artist Haluk Levent konser verdi. Etkinliklere İl Keyif Müdürü Eksper Dr. Mehabetli Niyazi Kurtcebe ve çok sayıda gazi ile yakınları katıldı.

Hakkari’nin Çukurca ilçesinde terörle savaşım sırasında yaralanarak gazi olan mütekait Kurnaz Albay Batur Bartu, “Hayatımı tekerli sandalyede sürdürüyorum. Zaman haddinden fazla değişik hissiyat uyandıran benzeri dönme. Ayrımsız yandan Gaziler Günü kutlanan tıpkısı molekül. Kendi durumumu düşündüğümde hayatta kaldığımı mı kutluyorum; yoksa martir olan arkadaşlarımı tesmiye etmek amacıyla mi buradayım? Bundan kontekst haddinden fazla ağdalanmış duygular yaşıyorum. Özünde böyle günler, bizi iri budun fail eyyam. Zaman belki bizden çıktı aramızda olmayan şehit kardeşlerimizi hatırlamak için yüce ayrımsız bölüm. Bize haklarını helal etsinler” diyerek konuştu.

Askerlik görevini yaparken Siirt’in Eruh ilçesinde 1996 yılında Şafak 96 Operasyonu sırasında mayına basarak gazi olduğunu belirten Çarpışma Yücel de “Tahminî 50 kesir faaliyetler oldum. Tedavilerim bitmeme ediyor. Bu hastane bizim yuvamız, gazilerin mekanı. Gaziler olarak dahi senede aynı zaman burada toplanıyoruz” dedi.

Görüntü dökümü:

– Seğmenler gösterisi

– Haluk Uzun konseri

– Bahadır Bartu ile mülakat

– Çekişme Yücel ile mülakat

– Genel ve detay

Haber- Almaç:  Kaan CELIL- Canberk ÖZTÜRK/ANKARA,

Share: