Hakkarigücü, kadrosuna 4 Afrikalı karı topçu daha kattı

Turkcell Eş Futbol Süper Lig’inde güzeşte yıl aldığı liyakatli sonuçlarla civar plana sâdır Hakkarigücü Kadın Ayak Topu Takımı, 4’ü Afrikalı 8 futbolcuyla kadrosunu güçlendirip, eskimemiş sezona iddialı hazırlanıyor.

Sabık yıl B Grubu’nu üçüncü sırada tamamlayarak play-off çeyrek finalinde Fenerbahçe’ye elenen Hakkari ekibi, gösterdiği liyakatli performansı yeni sezonda üstelik yaşamak istiyor.

Bu yıl şampiyonluk hedefiyle başladığı kullanılmamış sezon hazırlıkları kapsamında 7 futbolcuyla yollarını ayıran Hakkarigücü, kem mevkileri kudretli oyuncularla beslemek üzere nakil çalışmalarını titizlikle yürütüyor.

Güzeşte sene Kenyalı orta yer oyuncusu Mwanalima Âdem Jereko ile Zambiyalı ileri uç oyuncusu Misozi Zulu’yu, ligin ikinci yarısında birlikte Ganalı mutedil vadi Alberta Yawo Ahialey’i renklerine bağlayan Hakkarigücü’nün teknik ekibi, yıpranmamış sezon amacıyla menajerlerin önerisiyle 25 yaşındaki Zambiyalı itidalli düzlük oyuncusu Margeret Belemu, 21 yaşındaki Ganalı ileri uç Petience Peterson Konduk, 23 yaşındaki Kenyalı stoper Vivian Nasaka Makokoha ve 35 yaşındaki Nijeryalı kaleci Tochukwu Oluheni’yi benzeri ay süresince izleme etti.

Videoların izlenmesinin ardından haklarında müspet rapor verilerek ittifak imzalanan Afrikalı futbolcular, kente gelerek takımla çalışmalara başladı.

Merzan Futbol Sahası’ndaki restorasyon çalışmaları nedeniyle hazırlıklarına İl Güven Müdürlüğüne ilgili halı sahada bitmeme eden mavi beyazlılar, güdük sürede takıma ve kente harmoni sağlayıcı ecnebi transferleriyle ligde ense sıraları hedefliyor.

Antrenmanlarda kudretli performanslarıyla dikkat çeken Afrikalı futbolcular, sair transferlerle alay malay Hakkarigücü’nünhedefine ulaşması için çalma döküyor.

Timur: “Şampiyona olma olasılığımız haddinden fazla efdal”

Hakkarigücü Teknik Sorumlusu Cemile Timur, AA muhabirine, geçen sene başarılı tıpkı sezon geçirdiklerini söyledi.

Yeni sezonda sükse çıtasını yükseltmeyi hedeflediklerini tamlayan Timur, “Bu konuda ekibime güveniyorum. Sabık yıl da takımımız iyiydi fakat sazı eksiklerimiz vardı. Bu yıl o eksikleri kapatıp, lige henüz bereketli çıkmayı düşünüyoruz. Umarım hedeflediğimiz başarıya ulaşırız ve taraftarımızı, bizi destekleyen herkesi mutlu ederiz. Takımın az daha yarısıyla yollarımızı ayırdık. Elan ileriye başvurmak amacıyla kadromuzu güçlendirdik. Finalden neredeyse döndük. Çeyrek finale kadar yükseldik. Bu yıl bir hataya ısınmak istemiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Takıma kullanılmamış takviyeler yaptıklarını ve ecnebi futbolcuları Afrika’dan seçtiklerini anlatan Timur, şunları kaydetti:

“Gine analizlerimiz sonucunda, menajerler üzerinden takip ettiğimiz ve milli takımlarında kalburüstü olan futbolcular vardı. 4 ecnebi futbolcuyu kadromuza kattık. Geçen seneden küsurat iki ecnebi oyuncumuzla bitmeme ettik. Yer haddinden fazla önemsediğim özdek, aktarma ettiğimiz futbolculardan verim almaktır. Pişman olmayacağımız futbolcuları almaya himmet gösteriyoruz. Bugüne büyüklüğünde bile o hatayı yapmadık. Getirdiğimiz cemi futbolcular başarılı oldu. Umarım bu sene de bir şekilde bitmeme değer. Sahamız şu anda onarımda. İl Güven Müdürü’müz bize koruyucu olup, sahalarını açtı. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Ecnebi futbolcuların katılmasıyla takımımız henüz arzulu ve istekli. Bizim için yeryüzü önemli öz, Turkcell Eş Ayak Topu Süper Ligi’nde sürekli kalkmak. Futbolda seçkin şey mümkün. Güzeşte sene böke olabilirdik, bu sene bile böke olma ihtimalimiz haddinden fazla faziletli. Çıtayı yükseltip, ligi yer ongun yerde bağlamak istiyoruz.”

Afrikalı transferler Hakkari’bile bahtiyar

Hakkari gücünün Afrika asıllı yıpranmamış transferleri, kente ve takıma ahenk sağladı.

Nijeryalı kaleci Tochukwu Oluheni, Türkiye’ye ilk kez geldiğini dile getirerek, “Bura siktirici benzeri şehir. İnsanlar, takım arkadaşlarımız haddinden fazla iyi. Çokça dost canlısı arkadaşlar. Ev kabil bire bir ortamımız var. Takıma geldiğim amacıyla çokça mutluyum. Önümüzde güzelce bir kez var. Şampiyonluk diliyorum.” dedi.

Vivian Nasaka Makokoha ise Kenya’dan geldiğini ve kenti çok beğendiğini aktardı. Şampiyon olmayı hedeflediklerini belirten Makokoha, “Takımımız çokça aktif. Haddinden Fazla dolgunca oyunculara cemaat. Buraya geldiğim üzere çokça mutluyum. Türkiye’ye ilk defa geldim. Takımıma, hocama, takım arkadaşlarıma inanıyorum. Düş ediyorum ki çok pir benzeri ahit geçireceğiz ve böke olacağız. Hakkari alelade ve pir tıpkı şehir. İnsanları içtenlikle davranıyor. Tümce haddinden fazla gani karşıladı.” açıklamasında bulundu.

Kentte çok domuzuna karşılandıklarını tabir fail Margeret Belemu, “Bu yüzden çok mutluyum. Hakkarigücü’nün bu yıl şampiyon olacağına inanıyorum. Antrenmanlarım iri mücadele zarfında geçiyor. Zinde tıpkısı kadroyla sezona mebzul hazırlanacağız. Şampiyona istiyoruz.” şeklinde konuştu.

Samsun İlkadım Belediyesi Yabancılar Pazarıspor’dan nakil edilen Gamze Ekici bile takımdan öneri alınca akseptans ettiğini ve seve seve kente geldiğini anlatarak, “Munis ortam beni haddinden fazla etkiledi. Güzeşte zaman bando şampiyonluğu kaçırdı. Hakkarigücü benim şakak takımımdı. Bu yıl gelen eller ligde kişi adından bahsettirecek oyuncular. Takımın ortamı şu zaman çokça gür. Sistem çok hevesli zira hepimiz şampiyonluğu istiyoruz. Burada kavuşum amacımız çabucak bökelik. Hocalarımız, tığ, el, tümce bu sezon şampiyonluğu istiyor. Bunun amacıyla elimizden gelenin fazlasını yapacağız.” değerlendirmesinde bulundu.

Share: