Hakkari’de çocukları dağa kaçırılan aileler HDP önündeki eylemlerini sürdürdü

Hakkari’dahi çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP’yi mesul tutan yıldırı mağduru aileler, partinin mülk başkanlığı önündeki eylemlerine bitmeme etti.

Cumhuriyet Altını Caddesi’nde bir araya gelen aileler, ellerinde pankart, döviz, Türk bayrakları ve çocuklarının fotoğraflarıyla HDP İl Başkanlığı binasının önüne kadar yürüdü.

HDP ve terör örgütü PKK aleyhine sav söz atarak tepkilerini ortaya koyan aileler, çocuklarına seslerini duyurmaya çalıştı.

Eşinin kardeşi dağa kaçırılan Leyla Ekinci, aileler yerine yaptığı açıklamada, çocuklarına kaynaşmak talip yıldırı mağduru aileler yerine tıpkı araya geldiklerini söyledi.

Hakkari’dahi 33. haftadır haykırdıklarını ve haykırmaya bitmeme edeceklerini tamlayan Ekinci, “Şunu bilin ki çocuklarımız kimseye yaya mümteni. PKK ve yandaşları, annelerin gözyaşlarında boğulacaktır. Türkiye’nin benzeri terör sorunu vardır. Kürtlere hayat hakkı tanımayan dahi terör örgütleridir. Sonuna kadar mücadelemiz devam edecek. Anneler kazanacak, HDP ve PKK kaybedecek.” diye konuştu.

Kardeşi dağa kaçırılan Rıdvan Maraba de 2014’te kardeşini bire bir köye kaçırıp ellerini ve kollarını bağlayarak dağa götürenlerin hepsinin yakalandığını aktardı.

Fellah, ailelerin evlatlarına kavuşması amacıyla eylemlerine kararlılıkla bitmeme edeceklerini vurguladı.

Kızı dağa kaçırılan Zübeyde Antrenör dahi 9 yıldır bütün çabalarına rağmen kızından bili alamadığını dile getirerek, “Ben evladımı, kızımı, şerefimi, namusumu istiyorum. 9 yıldır uşak acısı yaşıyorum.” dedi.Share: