Hakkari Valiliği vatandaşları dolandırıcılara cebin uyardı

Hakkari Valiliği, vatandaşları Ilbay ve Uray Komutan Vekili İdris Akbıyık’ın ismini kullanarak mütenevvi yardım talebinde kâin dolandırıcılara karşı uyardı.

Valiliğin içtimai iletişim araçları hesabından yapılan bilgilendirmede, Ilbay Akbıyık’ın adı kullanılarak vatandaşlardan telefon, internet ve gayrı medya yahut şahıslar marifetiyle “ihsan”, “müzaheret”, “engelliler yararına akülü makine üzere maddesel yardım” ve “martir ailelerine destek” kadar değişik gerekçeler müstakbel sürülerek servet rica edildiği yönünde duyumların alındığı belirtildi.

Vatandaşların, bahis konusu yollarla arkalama toplamaya müteharrik dolandırıcılara itibar etmemesi uyarısında bulunulan bilgilendirmede, şunlar kaydedildi:

“Hakeza bire bir durumla karşılaşanların konuyu mutlaka ait birimlere ihbar etmelerini önemle kâm ederiz. Unutulmamalıdır ki tek kamu idarecisi, hakim, savcı, çeri, polis veya değişik kamu görevlisi, yukarıda sayılanlar başta görünmek amacıyla tek merkez ve isim altında vatandaşlarımızdan maddi talepte bulunamaz.”

Share: