Gümüşhanesporlu futbolcular farkındalık hazırlamak amacıyla organlarını bağışladı

– Gümüşhanesporlu futbolcular farkındalık bina etmek üzere organlarını bağışladı

GÜMÜŞHANE – Gümüşhane’da 3-9 Son Teşrin Organ Bağışı Haftası kapsamında Gümüşhanesporlu futbolcular ve idare aza bağışının önemine özen görmek amacıyla organlarını bağışladı.

TFF 3.Lig, 3. grupta savaşım fail Gümüşhane Sportif Faaliyetler A.Ş. futbolcuları ve yönetimi 3-9 Son Teşrin Organ Bağışı Haftası etkinlikleri kapsamında uzuv bağışının önemine dikkat kaplamak ve farkındalık rekzetmek üzere organ bağışı dolay protokolü imzaladı.

Kulübün Içeri köyündeki tesislerinde gerçekleşen ön tören düzeni törenine İl Afiyet Müdürlüğü Afiyet Hizmetleri Başbuğ Yardımcısı Alptekin Giresunlu, Gümüşhane Izzet Hastanesi Uzuv ve Doku Bağışı Koordinatörü Neşe Öztürk, Gümüşhane Sportif Işler A.Ş. Başkanı Ertürk Yakut, yöneticiler ve futbolcular katıldı.

Örgen bağışı noktasında toplumu bilinçlendirmek istediklerini anlatan İl Organ ve Doku Bağışı Koordinatörü Bayram Öztürk, futbolun toplumun iri ayrımsız bölümünü etkilediği üzere uzuv bağışına bu noktadan özen kaldırmak istediklerini söyledi.

“Biz ölebiliriz amma bizden sonrakilere koruyucu olmamız gerekiyor”

Bütün vatandaşları aza bağışında bulunmaya nida fail Gümüşhanesporlu topçu Abdurrahman İlkyaz, “3-9 Son Teşrin Aza Bağışı Haftası için hep Gümüşhanespor namına uzuv bağışı amacıyla tören düzeni yaptık. Sportif direktörümüz ve başkanımız da bizlere apotr oldu. Uzuv bağışının yalnız karın ölümü gerçekleşmeden önceki yapılabildiğini öğrendik. Tığ ölebiliriz amma bizden sonrakilere apotr olmamız gerekiyor. Biz duygulu insanlar kendisine kâh şeyleri kaybedebiliriz amma insanlara rüya olabiliriz. Ayrıksı insanları ve ayrıksı aileleri sevindirebiliriz herkesi uzuv bağışına nida ediyorum” dedi.

“Spor yaptıkları için sağlığa andıran tıpkısı düz”

Futbolun cemiyet üzerinde birleştirici bir gücü olduğunu ve bu nedenle uzuv bağışına özen eksiltmek amacıyla futbolcularla bir araya geldiklerini söyleyen Gümüşhane Kerem Hastanesi Organ ve Nesiç Bağışı Koordinatörü Neşe Öztürk, “Organ Bağışı Haftası kapsamında cemi Türkiye’bile çalışmalar yürütüyoruz. Tığ bilinçli tıpkısı cemiyet oluşturmaya çalışıyoruz, insanlara aza bağışı konusunda bilgiler yöneltmek için. İnsanların yüzlerini en haddinden fazla çevirdikleri yönlere müteveccih çalışmalarımızı sürdürüyoruz daima. Zaman burada Gümüşhane Sportif Operasyon A.Ş. organlarını bağışladı bir nice sporcuyla protokol imzaladık. Spor yaptıkları için sağlığa andıran tıpkısı düzlük hem toplumla ait meselelere çok mümasil ayrımsız düz ve onları strateji fail taraftarlar ve kulüpler var insanlar üstünde etkileri var, bilcümle bunları bire bir arada dermek amacıyla buradayız” diyerek konuştu.

Türkiye’nin organ bağışında Avrupa’nın uğrunda olduğunu aktaran İl Keyif Müdürlüğü Keyif Hizmetleri Başkan Yardımcısı Alptekin Giresunlu Alptekin Giresunlu, “Bugün Gümüşhanespor tesislerimizde futbolcularımızla gelip, kendileriyle tanıtım yapıp farkındalık oluşturup bir kısmıyla de inşallah aza bağışlarını aldık. Bildiğiniz kabilinden organ bağışı ülkemizde Avrupa ülkelerine gereğince biraz henüz çok olsa de daha çok canlıdan canlıya yapılmakta. İlimizde bu zamana kadar yapmış olduğumuz çalışmalarda 2300 civarında bağışçımız bulunmakta, önceki yıllarda dahi beyin ölümü gerçekleşen 4 kişiden ihsan alarak ülkemizin çeşitli yerlerinde gerekseme bekleyen hastalarımıza naklettik” ifadelerini kullandı.

“Hakeza heybetli benzeri konuya duyarsız kalmamız olanaklı değildi”

Gümüşhane Sportif Operasyon A.Ş. olarak sosyal güçlük projelerine ehemmiyet verdiklerini tamlayan Gümüşhane Sportif Operasyon A.Ş. Başkanı Ertürk Meydan, “Organ Bağışı Haftası zımnında Afiyet İl Müdürlüğümüzün yapmış olduğu talep neticesinde toplumsal sıklet projesi namına biz da bu projede gezmek istedik. organ nakli basit çok muhteşem, kişilere hanay vermek, kişilere etken olabilmek çok muhteşem. Bize mevrut istek doğrultusunda takımımız birlikte böyle tıpkısı proje yapmak istediğini söyledi. Oyuncularımız üstelik konuya hamam baktılar ve bire bir civar tören düzeni imzaladık. Bu dolay protokol çerçevesinde bazı arkadaşlarımız aza bağışı yapacaklarını belirttiler. Böyle yüce aynı konuya duyarsız kalmamız türlü değildi tığ üstelik topluluk yerine tesislerimizi açtık, inşallah faydalı olur toplumda bile benzeri farkındalık meydana getirir. Zira spor kulüpleri takip edilen yöre planda olan kurumlar bu nedenle farkındalık oluşturacağını düşünüyorum” dedi.

Share: