Gümüşhaneli dağcılardan öğretmenlere zirvede şaşırtı tebrik kartı

Gümüşhane Alpinizm, Doğa Sporları ve Gençlik Derneği (GÜDAK) düzenlediği doğa yürüyüşüne katılan pedagog sporcularına zirvede gül sunma ederek sürpriz yaptı.

Gümüşhane’de yıllardan beri iki haftada tıpkı düzenlediği tabiat yürüyüşleriyle kentin tanımının birlikte spor ve metin yaşamına yardım sunan GÜDAK, bu hafta rotasını Şiran ilçesine çevirdi.

Gümüşhane-Şiran arasındaki Tersun Dağının 2 bin 50 metrelik karlı zirvesinden yürüyüşe başlayan sporcular daha sonradan Şiran ilçesine sadık Elmaçukuru ve Dilekyolu köylerine ulaşarak 14 kilometrelik etkinliğini tamamladı.

Toplam 38 doğaseverin katıldığı etkinlikte yürüyüşün başladığı yasakçı olan Tersun Dağı zirvesinde grubun sarıklı üyelerine gül sunma eden GÜDAK Başkanı Mustafa Akbulut, “Tersun dağından başladığımız yürüyüşümüzü karlı tıpkı ortamda ara sıra gün arada sırada bulutlanmış havada baş aşağı ve çıkışları olan keyifli bire bir rotada tamamladık. Seçkin meslek grubundan insanların katıldığı doğa yürüyüşlerimize öğretmenlerimizden üstelik katılanlar tabiatıyla oluyor. Bugünkü yürüyüşümüzü hepimizin üzerinde emeği olan, hamurumuzda mayası bulunan elleri öpülesi öğretmenlerimize adadık. Yürüyüşümüze katılan öğretmenlerimize parkur başlangıcında güllerimizi takdim ederek günlerini kutladık” dedi.

GÜDAK’ın jesti karşısında muteber sporculardan Gümüşhane Üniversitesi akademisyenlerinden Ayşe Görgüsüz, “Doğası iyi tıpkı yeri elan yürüdük bu hafta. Tatlı aynı kar örtüsüyle adamakıllı ayrımsız haset deneyimledik. Bir zamanda GÜDAK sorumluları tığ öğretmenler için hoş bir jest yapmış. Kendilerine çokça teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullanırken Bayburt Üniversitesi akademisyenlerinden Fatma Cebeci dahi “Öncelikle GÜDAK ailesine bu hususi bölüm namına düzenledikleri aktiflik ve tebrik kartı çiçekleri üzere teşekkür ederim. Eğitimin temelinde sevgi yatar. Tıpkısı pedagog öğrencisine insana, doğaya ve aslında süresince yaşadığı dünyaya karşı bağıntı ve zül aşılar. Ego da sevgiyle mesleğini özne tam öğretmenlerimizin 24 Son Teşrin öğretmenler gününü kutlarım” diye niteleyerek konuştu.

Emekli öğretmenlerden Zehra Aygün ise “Bugün yapılan üslup ayrı güzeldi çünkü Öğretmenler Haset içindi. GÜDAK Başkanı Mustafa Akbulut hepimizi düşünmüş Tersun dağının zirvesinde bizlere çiçek verdi. Çok teşekkürname ediyoruz” ifadelerini kullandı. – GÜMÜŞHANE

Share: