Gümüşhane’de kuyruğu ve bacakları kesildiği argüman edilen kediler tepkiye sebep oldu

Gümüşhane’üstelik kuyruğu ve bacakları kesildiği kanıt edilen kediler tepkiye neden oldu

GÜMÜŞHANE – Gümüşhane’bile kuyrukları ve ayakları kesildiği sav edilen kediler vatandaşların tepkisine hastalık oldu. Elan geçmiş üstelik kente merbut Kelkit ilçesinde kedilerin bacaklarının ve kuyruklarının afsun üzere kesildiği iddiası tepkilere illet olurken inkıta işleminin tıpkısı sevimli yoluyla yapıldığını kanıt fail vatandaşlar sorumluların bulunarak cezalandırılmasını istiyor.

Kentte, Hasanbey mahallesi Cumhuriyet caddesi üstünde sonuç 1 maaş dönemde kuyrukları ve bacakları kesilmiş halde görülen kediler vatandaşların ve kasaba esnafın tepkisine sebep oluyor. Alelhusus esnafın sokak hayvanlarını beslediği ve ilgilendiği bölgede serencam dönemde ortaya çıkan görüntüler görenlerin içini acıtırken vatandaşlar bu vahşetin herif tarafından yapıldığını iddia ediyor. Ana Yol üstünde bakım veren veteriner kliniğinin yaralı hayvanlara pansuman yaparak müzaheret ettiği öğrenilirken, vatandaşlar sorumluların bulunarak cezalandırılmasını istiyor.

“Bunu birisi yapıyor ama araştırıp bulunması gerekiyor”

Mahallede kâin kedi ve köpekleri beslediklerini söyleyen esnaf Murat Dabağ, “Mahalleli kendisine genelde burada kedi kapik bakıyoruz, mamalarını ve sularını veriyoruz ama sonuç zamanlarda baya tıpkı ayağı çökelek, kuyrukları kopartılmış kediler var. Bunun nedenini biz üstelik merak ediyor ve hıfzetmek istiyoruz. Bunu birisi yapıyor amma araştırıp bulunması gerekiyor” dedi.

Mahalle sakini Hasan Elmahti de, “Ego de bu kedileri kullanılmamış yıpranmamış görmeye başladım kiminin bacağı namevcut, kiminin kuyruğu namevcut. Kim kesti hangi yaptılar bilmiyorum. Kuyruk neden kesilir bilmiyorum” diye konuştu.

“Bilerek olarak kesildiğini düşünüyorum”

Kedileri evvel gördüğünde eksantrik hayvanların saldırısı sonucu bu ağıl geldiklerini ancak yaralanmalarına bakınca adam işi olduğunu düşündüğünü anlatan esnaf Alper Tunga Çakır, “Kısaca 3 hafta öncesinde gördüm. Önce tıpkısı beyaz zehir kedinin kuyruğunun bilcümle kesik olduğunu gördüm ayrıksı hayvanlarla uğraş içerisinde olduğunu düşündük ama tam anlamıyla maktu. İkinci adına birlikte siyah ayrımsız kedinin gine tıpkı şekilde kuyruğunun kesildiğini gördüm. Bir Lahzada kolaylıkla benzeri kesikler. Mahsus olarak kesildiğini ve elan sonrasında dahi gâh kedilerin üstelik ayaklarının kesildiğini fark ettik. Alelhusus burada dolaşıyorlar yada apayrı tıpkısı yerden buraya getirip bırakıyorlar. Bire Bir adam etkisi olduğunu düşünüyoruz. Çünkü benzeri hayvan saldırsa etkisini görürsünüz yeryüzü azından benzeri çepel kalır bacağında, boynunda, belinde ama yemeden içmeden kuyrukta olması olağanüstü” ifadelerini kullandı.

“Gâh arkadaşlarımız satanist bir grubun olduğunu söylüyor”

8 tane kedinin kuyruğu ve ayağı kırık şekilde mahallede dolaştığını rapor fail Yunus Mustafa Demirhan, “Sayı Farkı 1 aydan fazladır kuyruğu ve ayağı çökelek kediler, çenesi kırılmış hayvanlar görüyoruz. Hayvanlara zulmedildiğini düşünüyoruz. Kâh arkadaşlarımız satanist bir grubun da olduğunu ve hayvanları kestiğini söylüyor. Ne olduğu belirsiz hayvanlara, vahim anlamda tartı çekiyorlar. Bunlar bizi ve siktirici çocukları birlikte üzüyor. Banko bunlar kesilmiştir büyük tıpkısı efsanevi zulmü var burada. Bunu yapanların belirleme edilmesi dahi gerekiyor. Ego bu şekilde 8 çıngı hayvan gördüm bu şekilde, haddinden fazla acı bir buut” dedi.

Öte yandan ayağı kırık vaziyette bölgeye bırakılan kedilerin yetkililer yoluyla bacağının benzemek zorunda kaldığı ve ara sıra kedilerin bacağının bu nedenle olmadığı öğrenildi.

Share: