Gümüşhane’de kâin herif kemiklerinin kimliği tayin edildi, ölümünden 7 sene sonradan defnedilecek

Gümüşhane’bile bulunan koca kemiklerinin kimliği tespit edildi, ölümünden 7 yıl sonraları defnedilecek

Hasan Germiç’in kemikleri ölümünden 7 sene sonradan gömülecek

GÜMÜŞHANE – Gümüşhane’nin Kürtün ilçesinde ormanlık alanda gizler toplayan köylüler aracılığıyla mevcut eş kafa içi ve kemikler üzerinde yapılan çalışmalar sonucunda, kemiklerin 7 sene ilk kaybolan Hasan Germiç’e ilgilendiren olduğu kesinleşti.

Gümüşhane’nin Palan ilçesi Üçtaş köyünün İmat Kıranı Mahallesi’nde 27 Mayıs tarihinde ormanlık alanda sırlar toplayan köylüler koca kafatası buldu. Güllabi ekipleri kafa içi ve kemiklerin Kürtün’bile henüz önceki kaybolan ve tafsilatlı aramalar sonucunda bulunamayan 49 yaşındaki Hasan Germiç’e ilgili olabileceği şüphesi üzerine mücahede başlattı. Kemikler ve kafatası kriminal laboratuvara gönderildi. Yapılan çalışmalar neticesinde kemiklerin Kürtün ilçesinde 24 Teşrinisani 2015 tarihinde kaybolan Hasan Germiç’e ilgilendiren olduğu kesinleşti. Hasan Germiç’in kardeşi Talat Germiç abisinin cinayete kurban gittiği iddialarını yineleyerek sorumluların bulunmasını isterken, 7 sene bilahare abisinin aynı mezarı olacağından ortalık yaşadığı buruk sevinci da dile getirdi.

“Katiller abat gezmemeli, cezasını çekmeli”

Yapılan incelemelerde kemiklerin abisi Hasan Germiç’e ait olduğunu ve abisinin 7 sene sonraları bire bir mezarının olacağından ekolojik ortam ekşimsi aynı bayram yaşadıklarını söyleyen Talat Germiç, “24 Teşrinisani 2015 tarihinde kaybolan Hasan Germiç eksiksiz aramalara rağmen hiçbir izine rastlanmamıştı. Bundan 6 kamer geçmiş vatandaşlar aracılığıyla ormanın yoğun noktalarında kemik parçalarına rastlanmıştı. Bu araştırmalarda kemiklerin tamamının ormanlık alanda bulunması neticesinde devletimizin görevlileri eliyle İstanbul Adli Tıp’a gönderilerek burada inceleme çalışmaları yapıldı. Bu icraat neticesinde kemik parçalarının abim Hasan Germiç’e ilişkin olduğu ortaya artık. Bizim üzere bire bir mezarının olması önemliydi lakin daha muhteşem olan bunu yapan katillerin rahat gezmemeleri, cezalarını çekmesini istiyoruz cemi temennimiz bu” dedi.

Share: