Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek: “İyi ki bu memleketin Valisiyim”

Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek, zelzele sürecince şişman siftinlik rastgele Gümüşhanelinin dayanılmaz tıpkı alplık ve kardeşlik hikayesi yazdığını belirterek hepsine teşekkür etti.

Kurum amirleri ve muhtarlarla Gümüşhane Hars Merkezinde planlı değerlendirme toplantısına reislik özne Vali Taşbilek, Kahramanmaraş merkezli ayrımsız gündeki 2 ayrı zelzele zımnında ülkenin seferber olduğunu söyledi.

“Nazik kıytırık değme vatandaşımız katlanılamaz tıpkı alplık ve el birliği hikayesi yazdı”

Yaptığı konuşmada Gümüşhanelilerin da depremin önceki saatlerinden itibaren yapılması gerekenlerle ilişik seferberlik haline geçtiğini aktaran Ilbay Taşbilek, “Muhakkak hepimiz içimizde o sızıyı hissettik. Depremi ruhlu vatandaşlarımızın acısını paylaşıyor ve hayatını kaybedenlere yağmur, yakınlarını kaybetmiş vatandaşlarımıza birlikte başsağlığı diliyorum. Gümüşhanemizin fena hâlde insanlarına dahi teşekkürlerimizi ve minnetlerimizi alıntılamak istiyorum. Olayın olduğu günden itibaren ego ne yapabilirim diyerek acı diri kardeşlerimize müzaheret yansıtmak üzere düzentileme göstererek vatandaşlarımıza devletimiz ve Valiliğimiz namına minnet duygularımızı hikâyelemek istiyorum. Bir şehir düşünün kendisi epey ama yüreklerinin büyüklüğü öyle hakeza değil. Zat cüssesinin 10 moskof potansiyeli zorlayarak şişman adi değme vatandaşımız tahammülfersa tıpkısı alplık ve beraberlik hikayesi yazdı. Bunları tarihte unutmayacak depremi dinç o 10 şehirdeki kardeşlerimiz üstelik unutmayacak. Tıpkısı elan böyle tıpkı acıyı Tanrı dünyaya yaşatmasın. Dünyada hiçbir yere, hiçbir kişiye, hiçbir ülkeye yaşatmasın” dedi.

“Bize düşen bugünden sonraları kardeşliğimizi artırarak açıklamak”

Yer Sarsıntısı bölgesindeki temas evde, her ocakta, değme apartmanda ayrı dramlar, ayrı hikayelerin bahis konusu olduğunu ifade fail Vali Taşbilek, “Bize düşen bugüne büyüklüğünde gösterdiğimiz kardeşliği Cenabıhak rızası amacıyla bugünden sonraları artırarak izah etmek. Zaman sabahleyin bir arkadaşımız 5 evini tahsis etmiş depremzedelere. Ayrımsız bambaşka arkadaşımız 7 evini verdi. Köylerimizde çokça sayıda planlama yapmış vatandaşlarımız. Gelenlerin bütünü bizim kardeşimiz herşeyiyle izlem edeceğiz dediler. Çok duygulandık. Bu balaban tıpkısı haslet” diye konuştu.

“Misafirhanelerimiz, yurtlarımız, otellerimizin hepsi kardeşlerimiz amacıyla hazır”

Gümüşhane’den mazi akşam ezanı itibariyle 154’ü iri tır ve kamyon görünmek üzere 200’ün üzerinde aracın bölgeye arkalama malzemesi ulaştırdığını kaydeden Vali Taşbilek, “13,5 milyon nüfusun etkilendiği tıpkısı kesim. Çevrim muadele haset. Gelenleri başımızla, gözümüzle, mutlulukla, şerefle burada misafir edeceğiz sizlerin desteğiyle bilcümle bu arada. Şevket olarak bütün tedbirlerimizi aldık. Misafirhanelerimiz, yurtlarımız, otellerimiz kâffesi kardeşlerimizin şen edebilmesi, yaşayış bulabilmeleri, bire bir nebze de olsa acılarını dindirmek için amade. Yaramız iri, acımız koyu. Bu yarayı de biz iyileştireceğiz acıyı da paylaşa paylaşa biz azaltacağız. Bu iyicene milletin evlatları adına sizlerle bu sıkıntıları bertaraf edeceğiz. İyi ki bu memleketin Valisiyim” ifadelerini kullandı.

Toplantıda henüz sonraları muhtarlar bayram alarak kalp ve düşüncelerini, depremzedeler için yapılabilecek planlarını aktardı. – GÜMÜŞHANE

Share: