Gülse Birsel’den yıllar sonra gelen Avrupa Yakası itirafı: Karakterlere yazabileceğim aynı hikaye kalmadığı için diziyi bitirdik

Yapımcılığını Sinan Çetin’in ve senaristliğini Gülse Birsel’in üstlendiği, 2004-2009 yılları arasında atv’de yayımlanan kapsam komedisi türündeki Türk monitör dizisi Avrupa Yakası, biteli 13 yıl oldu. Dizide “Aslı” karakterine hayat veren Gülse Birsel, söylence yapımla ilişik yıllar sonraları bazı itiraflarda bulundu.

“BİZ BİTİRDİK”

Candaş Tolga Işık’ın bire bir dönemin pop dizisi olan Avrupa Yakası’na ilişik sorularına cevap veren Gülse Birsel, “Avrupa Yakası’nı biz bitirdik. Altıncı sezonda 190’ncı bölümde bitti. Ego dedim kim; ‘Artık Senet Altıntop’a, Aslı’ya şuna buna yazabileceğim aynı anlatı kalmadı. Açık Deniz ve ego bile haddinden fazla yorulmuştuk. Bir Numara oluyorduk, kanal hangi diyeceğini şaşırdı. Israr ettiler amma açmak istediğimiz ayrıksı işler vardı. Antrparantez Avrupa Yakası sonsuza büyüklüğünde sürebilirdi amma 190 bölümü şanıyla şerefiyle. Ihtimal devam etseydik çarkıt hevesimiz olmayacaktı” ifadelerini kullandı.

Share: