GTO, Zafer Partisi Umumi Başkanı Özdağ’a termin verilmediği iddialarını yalanladı

Gaziantep Ticaret Odası (GTO), Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın partisine termin verilmediği iddialarını yalanladı.

GTO’dan yapılan yazılmış açıklamada, Özdağ’ın aldığı falsolu bilgiler doğrultusunda odalarını karalayan mesnetsiz ifadeler kullandığı belirtildi.

GTO’nun 124 almanak esaslı geçmişe topluluk, bölgesinin ve ülkenin genişlik yaşayan patika örgütlerinden biri olduğu bildirilen açıklamada şöyle denildi:

“2 kamer ilk seçimlerini tamamlayan kurumumuza pahal tıpkısı şekilde termin talebi gelmekte ve bu talepler sırayla kabul edilmektedir. Cümle siyasal partiler, çekicilik, yapılış ve kişiler üzere geçerli bu ölçün muamelat Galebe Partisi’nin termin talebi amacıyla dahi uygulanmış, diyar teşkilatına birlikte muktezi açıklamalar yapılmıştır. Kısaca, termin talebi ne bekletilmiş hangi birlikte reddedilmiştir. Planlaması yapılarak akıllıca bir tarihte kıvançla akseptans edileceği rapor edilmiştir. Bugüne büyüklüğünde ayrımsız prosedürün uygulandığı, sırayla randevu sunulan hiçbir siyasal parti ya üstelik kurumdan böylesine tıpkısı aksülamel almamış olmak Sayın Özdağ’ın açıklamalarında art niyet aramamıza etmen olmuştur.”

Özdağ’ın il teşkilatından aldığı kusurlu brifing nedeniyle yanlışa düştüğü dökme açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Daha birlikte biberli olan ise sakat aynı Gaziantep saylav adına şehrin yeryüzü etkili kurumlarından biri üzerine yaptığı bu mesnetsiz açıklamalarla Gaziantep’e kötülük vermiştir. GTO’nun, Türkiye Cumhuriyeti’nin bütünlüğü, kalkınması için Cumhuriyet Altını kazanımlarına Atatürk ilkeleri doğrultusunda eş sâdır ve bunu gelişigüzel platformda dile getiren, yerli yatırımcı, tacir, tüccar, çalıştıran ve hareket gücünü destekleyen tıpkı alım olduğunun farkında olmayan Özdağ’ın bizden ayrımsız kusur beklemesi ise abesle iştigaldir. GTO siyaset üstü benzeri alım namına bugüne kadar olduğu gibi daha çok bile benzeri çizgide durmaya devam edecektir. Odamızın kapısı Türkiye Cumhuriyeti’nin üniter fehamet yapısına ve bayrağına ürkmek duyan mecmu siyasi partilere sonuna büyüklüğünde açıktır.”

Share: