Göztepe-Erzurumspor FK maçının peşi sıra

Spor Pupa 1. Lig’in 2. haftasında sahasında Erzurum FK 1-1 berabere kalan Göztepe’nin teknik direktörü Toygar Altay, “Tığ zat oyunumuzdan vazgeçmemeliyiz.” dedi

Altay, maçın ardından planlı basın toplantısında, sahalarında 2 puan kaybettikleri için üzgün olduğunu söyledi.

Maçtan galip yerine ayrılmayı çok istediklerini tamlayan Altay, şunları kaydetti:

“Göztepe, balaban topluluk oyunu iğfal etmek zorunda ve içeride, dışarıda hep rakiplerine cebin oynayabilecek güçte. Biz kişi oyunumuzdan vazgeçmemeliyiz. Rakipler bunu engellemeye çalışsa üstelik maçın sonuna büyüklüğünde, kaybetsek da öz oyunumuzu oynayarak kaybetmeliyiz. Maçın geçmiş yarısında enerji ve kasırga, seçme husus yolundaydı. Ancak topun ritmini tasarruf etmek istemeyen bire bir rakip vardı. Bunun neticesinde oyun haddinden fazla durdu ve soğudu. Aynı cins oyuna giremedik. Bizim zat oyunumuzu kandırmak için rakibin tuzağına düşmememiz gerekiyor. Önümüzdeki süreçte alelhusus çöz sahada bu taraftarla tutkuyla akıbet topa kadar savaşım eden taraftarımızla alay malay çokça daha ongun oyunlar oynayacağız.”

Erzurumspor FK Beceri Direktörü Yenmiş Bilazer birlikte Göztepe deplasmanının süssüz olmayacağını bildiklerini söyledi.

Maça istikrarlı başladıklarını anlatan Bilazer, “Defansın arkasına atık golle Göztepe bize yük çıkardı. İkinci yarıda aktör değişikliğine gezmek zorundaydık. Yaptığımız tadilat ofansif gücümüzü artırmak yönündeydi ve mızıka akıllıcasına reaksiyon gösterdi. Skoru dengeledikten sonraları galibiyete mümasil taraf bizdik. İki maçta 4 benek kaybımız var. Göztepe deplasmanında alınan 1 benek çığlık değildir.” dedi.

Bilazer, alil ve antrenmanı fire oyuncuların de takıma dönmesiyle elan gani bire bir bando olacaklarını kaydetti.

Share: