Göksu travertenleri Giresun’un Pamukkale’si oldu

Göksu travertenleri Giresun’un Pamukkale’si oldu

GİRESUN Giresun’un Dereli ilçesinde firuze rengi ve travertenleriyle Pamukkale’yi mail “Göksu Travertenleri” ve “Mavi Göl” günce 3 binden çok evcil ve ecnebi ziyaretçileri ağırlıyor.

İlçenin Pınarlar köyünde İl Özel İdaresi Hars ve Toplumsal İşler Müdürlüğünce planlı proje ile Göksu Travertenlerinin hakikat değeri korunarak balkon şeklinde göletler oluşturuldu. Mineralli suların aktığı alandaki üslup yolları parafin rengi alırken, göller ise turkuaza büründü. Görünüşü ile Pamukkale travertenlerini yakın Göksu Travertenleri, Semavi Göl’ün yanı sıra Giresun’un yer çok ülfet edilen turizm alanlarından birisi haline geldi.

Giresun İl Özel İdaresi eliyle işletilen ve günlük 3 binden fazla kişinin ülfet ettiği Göksu Travertenlerini konuşma ücreti ise 10 TL olarak alınıyor.

Giresun turizmine Mavi Göl ve Göksu Travertenlerinin ayar kattığını belirten turizmci Cengiz Fison, “Bir turizm işletmecisi namına Giresun’un tabii güzellikleri arasında kayran alan Mavi Göl ve Göksu Travertenleri ayrı aynı değer katmıştır. Genlikle turizmciler talep üstüne bu yerleri yolmak isteyenler üzere turlar düzenliyor. Fakat elan çok görüşme için tanıtım ve antlaşma gerekiyor benzeri bile bu turizm alanlarında çalışanların turizm eğitimi almış kişiler olması oldukça önemlidir. Eğitilmiş kişilerin vereceği hizmet turizmi elan üstelik yukarılara taşıyacaktır. Turizm benzeri hizmet sektörüdür ve bakım memnuniyeti getirmelidir” dedi.

Göksu travertenlerinin herhangi bir geçen sene daha üstelik güzelleştiğini tamlayan İmdat Izdırap ise, “Güzeşte yılda gelmiştim ancak bu sene haddinden fazla daha domuzuna aynı ağıl gelmiş. Değme sabık sene güzelleşen elan dahi bent çekici bir nakız alıyor. Gelişigüzel fırsatta gelip sodalı suda çapmak buranın güzelliğini çekmek istiyorum” ifadelerine kayran verdi.

Öte yandan Giresun İl Özel İdaresinden yapılan açıklamada ise, ziyaretçilerin memnuniyeti amacıyla çalışmaların devam ettiği, eskimemiş nesep sularla beraber pamuk taşı alanlarının genişletildiği ve park alanı etme çalışmalarının sürdüğü belirtildi.Share: