Gocunmak ve titreyiş aktarların yoğunluğunu artırdı

Tevakki Etmek ve sadme aktarların yoğunluğunu artırdı

DÜZCE – Düzce’üstelik geçtiğimiz 23 Kasım’birlikte meydana mevrut 5,9 büyüklüğündeki depremin peşi sıra yaşadıkları korkuyu atlatamayan vatandaşlar aktarların yolunu tutuyor. Stres, kaygı ve gocunmak gibi duygulardan temizlenmek isteyen vatandaşlar bildirme çokça yoğurt çiçeği, Melisa, kantaron ve cömert kanını yeğleme ediyor.

Depremin üzerinden 19 zaman geçmesine rağmen tramvayı atlatamayan gâh vatandaşlar, çareyi şifalı bitkilerde arıyor. Melisa, papatya, kantaron gibi çok bilinen bitkilerin çaylarını yaparak çekinmek, keder, sorun ve travmaları yenmeye müteharrik depremzedeler, ayrıca cömert kanı namına tanıdık reçineyi üstelik kullanarak duygularını frenlemeye çalışıyor.

“Depremden sonraları kâm arttı”

Aktar Ermiş Özdemir, “İnsanların ayrımsız kaç nebat ile bu yer sarsıntısı stresini, sıkıntıyı, travmayı atlatabilmesi tür. Melisa, papatya, kantaron, cömert bellek dediğimiz bitki ile gelişigüzel kullanılabilecek birçok yapıt var. Herkesin bünyesi değişik olduğu amacıyla her bitkinin öz ortamında vücuda verdiği yüklülük değişik olabilir. Genellikle Melisa, yoğurt çiçeği çıktı yeğleme ediliyor. Bu da geceleri uyuyamamak, sinir, baskı ve korkunun imdi kayırıcı safhada olması, ürkü atağın yüksek seviyede olmasından kaynaklanıyor. Ayrımsız zamanda ahi karın dediğimiz aynı bitki var. Bu bitki, korkuya yönelik henüz aktif olması cihetiyle tercih ediliyor. Bu nebatat daim sattığımız mahsulat amma depremden sonra bu ürünlere temenni henüz dahi arttı” dedi.

Uykusuzluk ve panik akın kabilinden teessürat için Melisa, yoğurt çiçeği ve kantaron bitkilerinin sık sık tercih edildiğini vurgulayan Özdemir, “Bunların birlikte kardeş us dediğimiz tıpkı bitki var. Bu bitki birlikte korkuya geldiği için tercih ediliyor. Bu benzeri reçinedir. Bunu ayrımsız boduç suda demleyerek evet bile kaynatarak evet bile sevimsiz suda içilebiliyor. Çocuklardan yaşlılara büyüklüğünde hep kullanabiliyor. Zararı yoktur” diyerek konuştu.

“Geceleyin yatmadan önceki ya üstelik kahvaltıdan sonradan içilmesini referans ediyoruz”

Nebat çaylarının akşam yatmadan önce tüketilmesi gerektiği tavsiyesinde kâin Özdemir, “İnsanların ruh haline baktığımızda akşam artık asap, ruhsal gerilim, tartı, korku muattal görülüyor. Yatmaya yakın, yatmadan 1 saat evet dahi 2 saat önce içilmesini, etkiler bitmeme ediyorsa kahvaltıdan sonradan bile içilmesini referans ediyoruz. Bu sayede insan vücudu dinlemiş olduğu üzere, uykusunu bayındır alabildiğinden ertesi güne kaygıları, travmaları hafiflemiş yerine başlayacaklardır” sözlerine ekledi.

Share: