Giresunlu Esnaf: “8 Aydır Kiramı Cepten Veriyorum. Kapatacağım”

Giresun’de tuhafiyecilik işleyen Hatice Görülen Doğan, “Bu dükkanı açalı 8 kamer oldu ama bütün cebimden veriyorum kiramı. Kirasının çokça baş döndürücü yüksekliği namevcut amma lazım istemez yetmiyor. Gelir harcama dengemiz tutmuyor” diye ağrı yandı.

CHP Niğde Saylav Ömer Fethi Gürer ve Yozgat Milletvekili Mehabetli Geven, Giresun’bile esnafı musahabe ederek dertlerini dinlediler. Sorunlarını CHP’li milletvekillerine anlatan tuhafiyeci Hatice Biliş Doğan, şöyle konuştu:

“Bu dükkanı açalı 8 ay oldu amma bilcümle cebimden veriyorum kiramı. Kirasının haddinden fazla çılgın yüksekliği namevcut amma lazım istemez yetmiyor. Dirimlik gider dengemiz tutmuyor. Azrail olayı var amma iplerin fiyatı erdemli şudur, budur bundan sonra alamıyorlar. Alamayınca bile sonsuz cepten icar bayılmak haddinden fazla tahakküm artık. Gelen sorup gidiyor. 3 şerha düzlük bayanlar artık 2 kesim alıyor. Buraya yeni sefer namına dedim ki tenvirat olsun, faaliyet olsun başkaca diğer esnaflarla da görüştüm ihtimal yıpranmamış kez kaybı bu yüzden üstelik türlü diyerek düşünüyorum. Esnafların hepsinde takı var bire bir yegâne köle değil.”

“ETMEK Kİ AYNI SIKINTIYI SİZDE YAŞIYORSUNUZ”

Saylav Gürer ise, “Esnafı ziyaret ettiğimizde ekonomik anlamda vatandaşın daralan bütçesiyle gelgel yapmadığını, adına iz koyarken üstelik fiyatlı aldıklarını bu nedenle yüklülük yaşadıklarını anlattılar. Etmek kim benzeri sıkıntıyı siz de yaşıyorsunuz” dedi.Share: