Giresun’da engellilerin sahile bayındır ulaşımı üzere arka geçide asansör yapıldı

Giresun’da engellilerin sahile abat ulaşımı üzere başlatılan kayırıcı geçide asansör uygulaması tamamlandı.

Belediyeden yapılan açıklamaya bakarak, sahili iletilmek talip sakat ve nemli vatandaşlara müteveccih 19 Eylül Spor Salonu yanındaki üst geçitte iyilikçi hareket adamları İbrahim Yağız ve Mahmutcan Yavuz’un katkılarıyla çalışma başlatıldı.

Engelli fertler, rahatsız, yüklü, çocuklu aileler ve yaşlı vatandaşların ülkü yaşamaması adına yaka kesimine ulaşımda tehlikeli yerine geçer arka geçidin her iki tarafına makbul asansör sistemi bakım vermeye başladı.

Engelli bireylerle dal geçitte incelemelerde bulunan Belediye Reisi Aytekin Şenlikoğlu, özel bireylerin hayatını kolaylaştırmak amacıyla çalışmalar yaptıklarını belirterek, şehrin sair bölgelerindeki kayırıcı geçitlere asansör uygulaması yapmayı dahi hedeflediklerini söyledi.

Şenlikoğlu, asansörlerin yapımına katkıda kâin iyilikçi hisse senedi adamları GİSMAP firması sahibi İbrahim Kara ile YAVUZKAN Müşareket Yöneticisi Mahmutcan Yavuz’a plaket vererek teşekkürname etti.

Giresun Engelliler Derneği Başkanı Nihat Plato de yıllardır sahile muvasala için ihtiyaç duydukları asansörün hayata geçmesinden muhit Şenlikoğlu ile hayırsever hisse senedi adamlarına onurluk ve çiçek ikram ederek teşekkürlerini iletti.

Share: