Gidiş Geliş kazasında ölen Beyşehirli çiftin isimleri Afrika’da açılacak su kuyusunda yaşatılacak

İHH Derneği Beyşehir Temsilcisi Lokman Sahipsiz, Afrika’birlikte 28’incisini açmayı planladıkları akarsu kuyusuna geçtiğimiz kamer gidiş geliş kazasında yaşamını yitiren topluluk gönüllüsü Eslem- Hasan Basri Ecevitci çiftinin adını vermeyi planladıklarını söyledi.

Lokman Kimsesiz İHH Beyşehir Temsilciliği olarak ilçede faaliyete başladıklarından beri Beyşehirli bağışçıların desteği ile Afrika ülkelerinde 27 su kuyusu açtırdıklarını ve bağışçıların isimlerini bu akarsu kuyularına verdiklerini kaydetti.

Lokman Gariban gazetecilere cemiyet binasında yaptığı açıklamada, “Dünyada gelişigüzel 10 kişiden biri suya ulaşmakta sorumluluk çekiyor. Susuzluk, fakirlik, aceleci nüfus artışı ve pislik içilebilir bozulmamış akarsu kaynaklarını tehdit ediyor. Bazı bölgelerde insanlar günlük su ihtiyaçlarını bastırmak üzere çöl sıcağının altında kilometrelerce yürümek zorunda kalıyor. İnsanların temiz su kaynaklarına ulaşabilmesi için çalışmalar eden İHH, bugüne kadar 41 ülkede 11 bin 400 su kuyusu açmış durumda. Açılan her su kuyusu insanları kilometrelerce yolculuktan kurtarıyor.” dedi.

Trafik kazasında hayatını kaybeden Beyşehirli çiftin adları su kuyusuna verilecek

Öksüz ayrıca, İHH Beyşehir Temsilciliği namına Afrika’üstelik 28’inci açacakları eskimemiş su kuyusuna geçtiğimiz ay gidiş geliş kazasında yaşamını yitiren toplum örgütü gönüllüleri Eslem-Hasan Basri Ecevitci çiftinin adını vermeyi planladıklarını belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Kazada kaybettiğimiz Eslem Ecevitci dahi kadın kolları birimimizde hayatta iken yaklaşık 1,5 yıl fariza özne bir gönüllümüzdü. Afrika ülkeleri için düzenlediğimiz akarsu kuyusu bağışı kampanyalarında da kendisi enerjik namına saha almıştı. Nakit gönüllümüz Eslem ve değerli eşinin hakeza bir proje kapsamında Afrika’üstelik açılacak ayrımsız su kuyusunda isminin yaşatılmasını çok eşsiz buluyoruz. Bunun amacıyla böyle ayrımsız kampanya başlatırken, hayırsever bağışçılarımız ve çiftin vefalı dostlarının birlikte bu destek ve katkılarıyla tendürüst yaşta kaybettiğimiz çiftimizin isimlerinin Afrika’de açmayı heves ettiğimiz akarsu kuyusunda yaşatmayı çok rağbet ediyoruz.”

8 Ilk Teşrin 2022 günü Hasan Basri Ecevitci yönetimindeki araba, Konya-Beyşehir esmer yolunun 5. kilometresinde, cebin yönden mevrut Hayrullah Ç’nin kullandığı tırla çarpışmış, Hasan Basri Ecevitci olay durumunda, eşi ise kaldırıldığı hastanede 3 çağ sonra yaşamını yitirmişti.

Share: