Gidiş Geliş kazasında hayatını kaybeden esas Ana, toprağa verildi

Zonguldak’ın Çaycuma ilçesi Saltukova beldesinde canlı ve Manisa’da geçirdiği gidiş geliş kazasında hayatını kaybeden Dürüst Öğür Mekân Yönetim Kurulu Üyesi Hatice Soy toprağa verildi.

Kaza, Çarşamba günü saat 17.15 sıralarında Manisa’nın Kula ilçesinde meydana geldi. Uşak’tan İzmir istikametine gidiş halinde olan Buğur Mahiyet (25) idaresindeki 67 ZB 192 plakalı otomobil, benzeri yönde ilerleyen T.T. (63) idaresindeki 45 RA 5412 plakalı pulluk asılmış traktöre arkadan çarptı. Çarpmanın şiddetiyle traktöre muallak pulluklara saplanan otomobilde çoban Buğur Temel (25) ve annesi Hatice Esas (53) kısık yaralanırken, baba Ercan Soy (54) ve yeğenleri Metehan Dutar (3) yaralandı. İtfaiye ekipleri aracılığıyla sıkıştıkları yerden kurtarılan yaralılar, önce müdahalelerinin yapılmasının arkası sıra ambulanslarla Kula Mehabet Hastanesi’ne kaldırıldı. Burada hemen tedaviye alınan alçak yaralı anne Hatice Esas, doktorların tekmil çabasına karşın kurtarılamadı. Vahim yaralı makine sürücüsü Buğur Kaynak hayati felaket kaydı ile Salihli Azamet Hastanesi’ne atıf edilirken, yeğen Metehan Dutar ve ata Ercan Soy ise encam istikşaf ve tedavileri için Salihli Kerem Hastanesi’ne irsal edildi.

Yaşamını yitiren ana Hatice Hakikat’ün cenazesi zaman memleketi Saltukova beldesinde gün ortası namazı sonrası cenaze namazı kılındı. Cenazeye Saltukova Şehremini Alim Taze, Doğru Parti İlçe Yönetimi ve sevenleri katıldı. Gerçeklik ailesi ve sevenlerinin gözyaşları ortada kılınan cenaze namazın peşi sıra eş mezarlığında toprağa verildi.

Ayrıca kazada yanık yerine hastaneye kaldırılan Hatice Kaynak’ün oğlu Gedikli Buğra Hamur ise yapılan tam müdahalelere karşın hayatını kaybetti. Yapılacak ölü açımı işlemlerinin arkası sıra cenazesi Saltukova’ya gönderilecek. – ZONGULDAK

Share: