Gelinimin “beni kurtarın” sesi kulağımdan tek gitmiyor

Kahramanmaraş merkezli depremlere memleketleri Adıyaman’birlikte yakalanan ve 8 saat sonradan enkazdan çıkarılan 60 yaşındaki Hatice Yılmayan, “Gelinimi kurtaramadık. Saat 4’e büyüklüğünde beni kurtarın diye bağırdı amma onu kurtaramadık. Sesi kulağımdan on paralık gitmiyor” dedi.

Adıyaman’da çöküntü altından 8 saat sonradan iyi çıkarılan ve Yozgat’ın Çekerek ilçesinde kaza ve şehremaneti marifetiyle ayrımsız eve yerleştirilen Hatice Yılmaz ve ailesi yaşadıklarını anlattı.

8 saat enkazda kaldım

8 saat bilahare enkazdan çıkarıldığını belirten Hatice Yılmaz, “Depremde 8 saat enkazın altındaydık, beni çıkardılar, ama gelinimi kurtaramadılar. Saat 4’e kadar gelinim “beni kurtarın” diye niteleyerek bağırdı ama onu kurtaramadık. Sesi kulağımdan hiç gitmiyor. Hangi yapacağımızı bilmiyorum. Kızımın kaynanası buralıydı, Yozgat’ta çağırdılar geldik, herkes ellerinden gelen yardımı yapıyor. Burada mutluyuz” dedi.

Bize evimizi aratmıyorlar

Kızı Fatoş Korkmaz (43) ise Yozgat’ta kendilerini evlerindeymiş kabil ağırladıklarını belirterek, “Tığ kendi imkanlarımızla Yozgat’a geldik. Buranın şehremini ve kaymakamından Rabbim razı olsun, bizlere familya açtılar. Adıyaman’dan 12 sevimli geldik, 3 kız kardeşim, annem ve çocuklarımızla geldik. Çocuklarımızı burada okula bile yazdırdık. Onların seçkin kalem ihtiyacı karşılandı, ekol malzemeleri olsun giyim olsun. Ahali yerine çokça ilgililer, sonsuz ihtiyaçlarımızı soruyorlar. Bize evimizi aratmadılar.” şeklinde konuştu.

Lise öğrencisi Ebrar Korkmaz da, “Adıyaman’dan geldim. Depremzedeyiz, lise serencam derslik öğrencisiyim. Sınava hazırlanıyorum. Burada bize mektup yardımı yaptılar, okuluma bitmeme etmiyorum. Burada gençlik merkezine gidip ibret çalışıyorum ve orada eksiklerimi tamamlıyorum” ifadelerine düzlük verdi. – YOZGAT

Share: