Gelinimin “beni kurtarın” sesi kulağımdan tek gitmiyor

– Gelinimin “beni kurtarın” sesi kulağımdan tek gitmiyor

YOZGAT – Kahramanmaraş merkezli depremlere memleketleri Adıyaman’bile yakalanan ve 8 saat sonradan enkazdan çıkarılan 60 yaşındaki Hatice Yılmayan, “Gelinimi kurtaramadık. Saat 4’e kadar beni kurtarın diye bağırdı amma onu kurtaramadık. Sesi kulağımdan tek gitmiyor” dedi.

Adıyaman’da çökme altından 8 saat sonraları iyi çıkarılan ve Yozgat’ın Çekerek ilçesinde ilçe ve uray vasıtasıyla ayrımsız eve yerleştirilen Hatice Yılmaz ve ailesi yaşadıklarını anlattı.

8 saat enkazda kaldım

8 saat sonradan enkazdan çıkarıldığını söyleyen Hatice Yılmayan, “Depremde 8 saat enkazın altındaydık, beni çıkardılar, ama gelinimi kurtaramadılar. Saat 4’e kadar gelinim “beni kurtarın” diyerek bağırdı ama onu kurtaramadık. Sesi kulağımdan hiç gitmiyor. Hangi yapacağımızı bilmiyorum. Kızımın kaynanası buralıydı, Yozgat’ta çağırdılar geldik, hep ellerinden mevrut yardımı yapıyor. Burada mutluyuz” dedi.

Bize evimizi aratmıyorlar

Kızı Fatoş Korkmaz ise Yozgat’ta kendilerini evlerindeymiş kabilinden ağırladıklarını belirterek, “Biz kişi imkanlarımızla Yozgat’a geldik. Buranın belediye başkanı ve kaymakamından rabbim razı olsun, bizlere eş açtılar. Adıyaman’dan 12 dirilik geldik, 3 kız kardeşim, annem ve çocuklarımızla geldik. Çocuklarımızı burada okula dahi yazdırdık. Onların temas kalem ihtiyacı karşılandı, okul malzemeleri olsun faça olsun. Ahali olarak çok ilgililer, sonsuz ihtiyaçlarımızı soruyorlar. Bize evimizi aratmadılar.” şeklinde konuştu.

Lise öğrencisi Ebrar Korkmaz dahi, “Adıyaman’dan geldim. Depremzedeyiz, lise akıbet derslik öğrencisiyim. Sınava hazırlanıyorum. Burada bize betik yardımı yaptılar, okuluma bitmeme etmiyorum. Burada gençlik merkezine gidip öğüt çalışıyorum ve orada eksiklerimi tamamlıyorum.” ifadelerine vadi verdi.

Share: