Geçirdiği trafik kazasıyla hayatı karardı

Muğla’nın Datça ilçesinde trafik kazası geçirdikten bilahare yatağa bağımlı mütezayit adam müzaheret bekliyor.

Muğla’nın Datça ilçesinde geçirdiği trafik kazası sonrası kısaca 3 gün kırıcı bakımda kaldıktan sonra belden aşağısının felç olduğunu öğrenen Hasan Demirel’in (43) hayatı bir anda değişti. Dimerel’i önce eşi ve çocukları terk etti. Kestirmece 6 yıldır damla kendisine yaşamını sürdürmeye çalışan Demirel’e ilçe sonrasında alınan raporla bakıcı maaşı bağlandı. İki sene sonradan raporu yenilendikten sonra 3’üncü kez yenilenen raporunda “Bölümsel Tabi” ibaresi düzlük aldığı için 4 yıldır aldığı falcı maaşı kesildi. Bugünlerde Osmaniye hat Gebeli Mahallesi’nde nemli annesiyle alay malay kardeşinin evinde yaşamını sürdüren Hasan Demirel, bakımları ve ihtiyaçlarından dolayı zorluk çekiyor. Temel Münevver Demirel üstelik (83) yaşlılığı ve yaşlılığa merbut namına etken olan hastalıklarından ortalık oğlu Hasan Demirel’in gerek şahsi ihtiyaçları olsun gerekse kaldırılıp indirilmesi olsun ihtiyaçlarını karşılayamaz oldu. Eşi ve oğullarının dahi metrukiyet ettiği Hasan Demirel’in yegâne isteği kesilen bakıcı maaşının tekrardan bağlanarak namına falcı tutması.

“3 bölüm pahal bakımda yattım”

Ilçe sonrası yaşadıklarını anlatan Hasan Demirel, “2016 yılında Muğla’nın Datça ilçesinde gidiş geliş kazası geçirdim. Işler oldum. Belime platin takıldı. Kısaca 3 dönüş kilolu bakımda yattım. Aheste bakımdan çıktıktan bilahare belden aşağım tutmadığını fark ettim. Inmeli aynı şekilde kaldım. Osmaniye Ihtişam Hastanesi’nde 2 sene kaynatmak amacıyla 2 öğün ifade çıkarıldı. Henüz sonra bana raporun günü geçti tabir yenileyeceksin dediler. Sonra Osmaniye Cesamet Hastanesi’hangi gittim. Anlatım üzere başvurdum. Raporu çıkardılar. Raporda kısmi tabi olduğu ibaresini kullandılar. Bunu sorduğumda dediler ki kısmi bağımlı olduğun üzere falcı maaşını veremeyiz dediler. Daha önce kısmi ve mecmu tabi ibaresi yoktu. Sonra çıkarıldı bu ibareler. Bu ibarelerden sonra bana kısmi bağımlı raporu verdiler” dedi.

“Benim talebim bakıcı maaşımın tekrardan bağlanması”

Annesinin yaşlılığından dolayı kendisiyle ilgilenemediğini ifade fail Demirel, “Annem 83 yalında kalbinde batarya asma artık beni kaldıramıyor. Gerilim, şeker hastalığı annemde her tür çor var. Annemin de yapacağı bir madde bulunmayan şuanda. İki pare oğlum var. Eşim çocuklarımla bu arada Yozgat’ta yaşıyor. Eşimde 2 seneden beri hangi arıyor ne da soruyor. Yani eşimle da irtibatı koparmış durumdayız. Eşim benim bu durumda olduğumu biliyor. 2 yıldan beni aramıyor sormuyor. Türkçesi eşimde bana bakmıyor. Benim talebim bakıcı maaşımın tekrardan bağlanması ve kendime falcı tutmam. Bunu yaparlarsa çokça mutlu olurum. Malulen emekli oldum 4 bin teklik gelirim var. Çocuklarımı üstelik gönderiyorum. O dahi bize ancak yetiyor ama falcı tutsam bakıcıya verecek param namevcut” diye niteleyerek konuştu.

“Birine çağırsam da su verin desem cümle zorsunuyor”

Yaşlılığından ve hastalıklarından çevre oğlu Hasan’a bakamaz olduğunu söyleyen temel Münevver Demirel, “Bakamıyorum, ihtisas hastasıyım. Pil takıldı kalbime. Şeker, romatizma kadar birlikte hastalıklarım var. Şu parmaklarımın kul olduğunu hissetmiyorum. Bakamaz oldum. Birine çağırsam birlikte akarsu verin desem hep zorsunuyor. Ego üstelik kalkıp ayrımsız su içemiyorum. Çocuklara desem biz okuyoruz tığ gidiyoruz deyip gidiyorlar. Eşi ve çocukları sormuyor. Hasan’a aynı falcı lazım. Bana üstelik tıpkı bakıcı lazım. Gidemiyorum. Bastonla gidiyorum” şeklinde konuştu. – OSMANİYE

Share: